Papa Francis'ten din adamı sıkıntısı yaşanan yerlerde evli erkeklerin rahip olabilmesi teklifine ret - Son Dakika

Papa Francis'ten din adamı sıkıntısı yaşanan yerlerde evli erkeklerin rahip olabilmesi teklifine ret

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Afrika kıtası ve Amazonlar gibi din adamı sıkıntısı çekilen uzak bölgelerde evli erkeklerin rahip olarak görev yapmasının önünü açacak teklifi reddetti.

Papa Francis'ten din adamı sıkıntısı yaşanan yerlerde evli erkeklerin rahip olabilmesi teklifine ret, System.String[]

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Afrika kıtası ve Amazonlar gibi din adamı sıkıntısı çekilen uzak bölgelerde evli erkeklerin rahip olarak görev yapmasının önünü açacak teklifi reddetti.


83 yaşındaki Papa daha önceki açıklamalarında söz konusu bölgelere atanacak rahiplerin yalnız kalmamaları için evlenmelerine izin verilebileceğini açıklamıştı.

Kaynak: Euronews.com


Son Dakika

Türkiye'nin hamlelerinden rahatsız olan Yunan Genelkurmay Başkanı'ndan küstah tehdit: Bizi hafife alanları ezmeye hazırız Kamerayı kapalı sanan kadın senatör, toplantının ortasında soyundu! Koronavirüs günlerinde kirasını ödeyemeyen kadınlara ahlaksız teklif Donald Trump pedofili mi? Dünyaca ünlü hacker grubu belgeleri paylaştı Hükümetin "cinsel ilişki yasağı" İngiltere'de alay konusu oldu ABD'den sonra şimdi de Avustralya! Polis 17 yaşındaki siyahi genci tekmeleyerek gözaltına aldı ABD'deki protestolarda, Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı sokağa indi Rusya yeni bir korona tedavisi geliştirdi: Akciğerler ışınla dezenfekte ediliyor George Floyd'un öldürülmesiyle karışan ABD'de, yağmalamalar nedeniyle 700 kişi gözaltına alındı Son dakika: Taliban'ı ABD ile barış masasına oturtan lider, koronavirüsten hayatını kaybetti ABD'de iç savaş sinyali! Ordunun hava üssüne yapılan saldırıda 2 Amerikan askeri öldürüldü ABD'de giderek ülkeye yayılan eylemler, ikinci korona dalgasını tetikleyebilir ABD'deki isyan ateşi büyüyor! Göstericiler, polis memurunu öldürdü Koronavirüse yakalanan ve ten rengi koyulaşan Çinli doktor Hu Weifeng hayatını kaybetti Seyahat kısıtlamalarını gevşeten Hollanda, Türkiye'yi listeye dahil etmedi