Papa Massata İçin Kırmızı Bülten - Son Dakika

Papa Massata İçin Kırmızı Bülten

5 yıl önce

Merkezi Lyon'da bulunan INTERPOL'den yapılan açıklamada, Diack'ın, Fransız yargısı tarafından "yolsuzluk", "kara para aklamak" ve "organize suç şebekesine üye olmakla" suçlandığı bildirildi.

Papa Massata İçin Kırmızı Bülten, System.String[]

Merkezi Lyon'da bulunan INTERPOL'den yapılan açıklamada, Diack'ın, Fransız yargısı tarafından "yolsuzluk", "kara para aklamak" ve "organize suç şebekesine üye olmakla" suçlandığı bildirildi.


IAAF Etik Kurulu geçen hafta Papa Massata Diack ile eski Rusya Atletizm Federasyonu (ARAF) Başkanı Valentin Balakhnichev ve eski Rus antrenör Alexey Melnikov'a ömür boyu, IAAF'in dopingle mücadele komisyonunun eski başkanı Gabriel Dolle'a ise 5 yıl men cezası vermişti.


1999 yılından 2015'in ağustos ayına kadar IAAF'te başkanlık görevini yapan Lamine Diack'ın oğlu Papa Massata, Rusya'daki doping skandallarının üstünü kapatarak yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle görevinden istifaya zorlanmıştı. Balakhnichev ise yine skandalın ortaya çıkmasının ardından 25 yıldır sürdürdüğü ARAF başkanlığından istifa etmişti.

Kaynak: Sporcope.com

Haber Yayın Tarihi: 15.01.2016 09:02 

YORUMLAR


Son Dakika

Burun ameliyatı olmaya gitti, kalbinin doğuştan delik olduğunu öğrendi
Yiyecek arayan kurtlar sokak köpeğini parçaladı Bakan Soylu'nun taziyelerini ilettiği Nakşibendi şeyhinin ölümünde sır perdesi aralandı

Son Dakika Haberleri