Papa skandal hareketi için özür diledi - Son Dakika

Papa skandal hareketi için özür diledi

Papa Francis, yılbaşı kutlamaları sırasında elini çeken kadından kurtulmak için kadının eline vurması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Çok tartışılan hareket sonrasında bir kesim Papa'yı haklı bulurken bir kısım da eleştirmişti. Papa, gündeme oturan hareket sonrasında özür diledi.

Papa Francis, yılbaşı kutlamaları sırasında elini çeken kadından kurtulmak için kadının eline vurduğu skandal hareketinin ardından özür diledi.

PAPA: ZAMAN ZAMAN SABRIMIZI KAYBEDİYORUZ

Yılbaşı günü Vatikan'da bulunan Aziz Petrus Meydanı'nda gerçekleştirilen kutlamalara katılan Papa Francis, selamlama sırasında elini sertçe çekiştiren kadından kurtulmaya çalışırken kadının eline vurmasıyla dünya gündemine oturdu.

Sosyal medyada da çok tartışılan konuda bazıları Papa'yı haklı bulmuş, bazıları ise Papa'nın hareketini saygısız ve kaba bulmuştu. Gelen tepkilerin ardından Papa Francis dün Vatikan'daki Angelus duası sırasında yaptığı konuşmada, yılbaşı günü yaptığı hareket için özür diledi.

Papa, "Zaman zaman sabrımızı kaybediyoruz. Buna ben de dahilim. Yılbaşı günü yaptığım kötü hareketten dolayı özür diliyorum" açıklamasında bulundu.

Papa skandal hareketi için özür diledi

Son Dakika

Pizza siparişi verenler, kapıyı açtıklarında bu manzara ile karşılaştı! ABD'de devam eden protestolarda bir gazeteci gözünden vuruldu SpaceX astronotları, yörüngeden ilk görüntülü mesajlarını paylaştı ABD, protestolara katılan "Batman" kostümlü eylemciyi konuşuyor ABD'de yağmacı protestoculara karşı dükkanını kılıçla koruyan adam linç edildi ABD'deki protestolara dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous da dahil oldu! Polis telsizlerini ele geçirdiler ABD'de polis ve ordu, evlerinden çıkan protestocuları boya kapsülleriyle vuruyor ABD'de ordu birlikleri, protestoların arttığı Minneapolis'e girdi ABD'de siyahilerin isyanı durdurulamıyor! 25 kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildi Tüm dünya neden SpaceX'i konuşuyor? Olayın perde arkasında "ABD-Rusya çekişmesi" var George Floyd protestoları ABD geneline yayılıyor! Chicago'da göstericiler polis arabalarına zarar verdi Beyaz Saray etrafındaki protestolar şiddetlendi, resmi konut tecrit altına alındı Tüm dünyanın gözü burada! Crew Dragon'un yolculuğunun bitmesine saatler kaldı ABD'de eylemcilerin bir kargo şirketine ait tırı yağmalaması kamerada Dünya nefesini tutup izledi! İki insanın uzaya yolculuğu böyle başladı