Paravan Şirketlerle Devletten 30 Milyon Almışlar - Son Dakika

Paravan Şirketlerle Devletten 30 Milyon Almışlar

09.01.2012 12:35
Paravan Şirketlerle Devletten 30 Milyon Almışlar, System.String[]

Gaziantep merkezli olarak polisin 8 ilde düzenlediği operasyonda, kurdukları paravan şirketlerle devleti dolandırdıkları iddiasıyla, aralarında 3 memurun da bulunduğu 37 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep merkezli olarak polisin 8 ilde düzenlediği operasyonda, kurdukları paravan şirketlerle devleti dolandırdıkları iddiasıyla, aralarında 3 memurun da bulunduğu 37 kişi gözaltına alındı. Çetenin yaklaşık 60 paravan şirket kurduğu ve sahte evrak düzenleyerek haksız teşvik primlerle devletten 30 milyon lira aldığı öne sürüldü.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarım sektöründe faaliyet gösteren bazı paravan şirketlerinin varlığını tespit ederek çalışma başlattı. Geçen yıl kasım ayında 45 kişinin tutuklandığı operasyonda elde edilen bilgilerin de değerlendirilmesiyle harekete geçen polis, Gaziantep'in İslahiye İlçesi merkezli olmak üzere, Şanlıurfa, Yozgat, Nevşehir, Kayseri, Adana, Kahramanmaraş ve Hatay'da belirlenen adreslere eş zamanlı baskın yaptı. Operasyonda çok sayıda belgeleye el konulurken, aralarında 3 memurun da bulunduğu 37 kişi gözaltına alındı.

Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı müfettişlerinden de destek alınan operasyonda, çetenin tarım sektöründe faaliyet göstermek üzere 60 civarında paravan şirket kurduğu ve sahte evrak düzenleyerek haksız teşvik primlerle devletten yaklaşık 30 milyon lira aldıkları öne sürüldü.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nde sorguları tamamlanan 37 şüpheli, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. - Gaziantep

Paravan Şirketlerle Devletten 30 Milyon Almışlar
Paravan Şirketlerle Devletten 30 Milyon Almışlar
Paravan Şirketlerle Devletten 30 Milyon Almışlar

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Paravan Şirketlerle Devletten 30 Milyon Almışlar - Son Dakika


Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü