Kadınların Haşemalarını Çıkartan Fransa, Paris'te Çıplaklar Kampı Kuruyor - Son Dakika

Kadınların Haşemalarını Çıkartan Fransa, Paris'te Çıplaklar Kampı Kuruyor

29.09.2016 10:20
Kadınların Haşemalarını Çıkartan Fransa, Paris'te Çıplaklar Kampı Kuruyor, System.String[]

Yaz dönemini haşema tartışmalarıyla geçiren Fransa'da çıplaklar kampı kuruluyor. Paris'te nüdistler veya doğacılar şehrin içinde belirlenen bir bölgede çıplak dolaşabilecekler.

Gelecek yaz Fransa'nın başkenti Paris'te nüdistler veya doğacılar şehrin içinde belirlenen bir bölgede çıplak dolaşabilecekler. Bir meclis üyesi bu fikri "çılgınlık" olarak tanımladı. Özellikle "burkini" meselesi yüzünden duyguların hala yüksek olduğu böyle bir zamanda, şehrin içinde bir bölgede çıplaklığa tamamen izin verilmesinin provokasyon olarak gözükebileceğini söyledi

Paris Belediyesi ise gelecek yıldan itibaren çıplaklara yönelik hizmet verecek kamp alanının kurulmasını onayladı.

BELEDİYE MECLİS'İNDE KABUL EDİLDİ, 2017'DE KURULMASININ ÖNÜ AÇILDI

Yaz dönemini haşema tartışmalarıyla geçiren Fransa'da çıplaklar kampı kuruluyor. Yeşiller Partisi'nin önerdiği ve hükümetteki Sosyalist Parti'nin de desteklediği tasarı, Pazartesi günü Paris Belediye Meclisi'nde kabul edildi. Böylece 2017 yazından itibaren Paris'te çıplaklar kampı kurulmasının önü açılmış oldu.

VINCENNES YA DA BOULOGNE'DA KURULACAK

Planı sunan Yeşiller Partisi Fransa'nın doğacılar için birinci varış noktası olduğunu ve başkentte de onlar için gidecek bir yer olması gerektiğini söyledi.

Paris Belediye Meclisi'nin onayladığı çıplaklar kampının nereye kurulacağı da tartışma konusu oldu. Paris Belediye Başkan Yardımcısı Bruno Julliard, kampın Paris'teki ormanlık alanlar Vincennes ya da Boulogne'da göl kenarına kurulabileceğini söyledi.

Kadınların Haşemalarını Çıkartan Fransa, Paris'te <a class='keyword-sd' href='/ciplaklar-kampi/' title='Çıplaklar Kampı'>Çıplaklar Kampı</a> Kuruyor

Fransa'nın Nice sahilinde burkini adı verilen tesettür mayosu giyen orta yaşlı bir kadına para cezası kesilerek giydiği elbise de zorla çıkarttılmıştı...

FRANSA GENELİNDE 460 ÇIPLAKLAR KAMPI VAR

Fransa'da bazıları çıplaklar derneklerine ait ve plajlar olmak üzere toplamda 460 çıplaklar kampı bulunuyor. Paris Belediye'nin aldığı karar gelecek yıl uygulanırsa ilk kez plaj dışında büyük bir şehirde belediye tarafından çıplaklar kampı kurulmuş olacak.

Sehir Meclisi ekolojist grup eş başkanı David Belliar Fransa'daki 2 milyon nudistin yaz aylarında iki katına çıktığını söyledi. Paris'in onlar için en önemli turist noktası olduğunu ve gidebilecekleri herhangi bir kamu alanı olmadığını belirtti. Belliar nudistlerin rahatça soyunabilecekleri bir dinlenme alanını denemek istediklerini söyledi.

Planın destekleyenler sayısız çıplaklar plajı ve kampı olan bir ülkede, Paris'in de doğacılar için bir çekim noktası olması gerektiğini söylüyorlar.

ALMANYA, İSPANYA VE İSVİÇRE'DE ÇIPLAKLARA METROLAR DA SERBEST

Paris dışında, Almanya'nın Münih şehrinde 2014 yılından itibaren olmak üzere İspanya'nın Barcelona, İsviçre'nin Cenevre ve Basel şehirlerinde çıplakların toplu taşıma araçları kullanması da serbest.

ÇIPLAK DOLAŞMANIN CEZASI 15 BİN EURO

Fransa'da Ceza Kanunu'nun 22 maddesine göre kamuya açık bir alanda çıplak dolaşanlara 15 bin Euro ve 1 yıla kadar da hapis cezası verilebiliyor. Göğüsleri açık bırakan bir giysi ya da iç çamaşırla dolaşmanın cezası ise 38 Euro.

FRANSA YAZI HAŞEMA TARTIŞMALARIYLA GEÇİRDİ

Fransa'da geçtiğimiz yaz 30'dan fazla belediye plajlarda haşema giyilmesini yasaklamıştı. Danıştay'ın 'temel hareket etme özgürlüklerini, inanç özgürlüğünü ve bireysel özgürlüğü ihlal ettiği' gerekçesiyle askıya almasına rağmen birçok belediye yasağı kaldırmamakta direnmişti.

Kadınların Haşemalarını Çıkartan Fransa, Paris'te Çıplaklar Kampı Kuruyor

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Kadınların Haşemalarını Çıkartan Fransa, Paris'te Çıplaklar Kampı Kuruyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR
500

Son Dakika

08:21 "Palalı Sabri"nin fuhuş çetesine yapılan operasyonda Afrika güzellik kraliçesi de gözlem altına alındı ABD, Türk ve Rus etkinliğini bastırmak için harekete geçti! Hedefinde Çanakkale Boğazı'nı çevreleyen adalar var 07:46 ABD, Türk ve Rus etkinliğini bastırmak için harekete geçti! Hedefinde Çanakkale Boğazı'nı çevreleyen adalar var İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti 00:43 İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti
Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu 00:15 Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu Ünlü oyuncu Aslı Bekiroğlu'nun imaj değişikliği sevenlerini ikiye böldü: Çok canım yandı ama ben sevdim 23:23 Ünlü oyuncu Aslı Bekiroğlu'nun imaj değişikliği sevenlerini ikiye böldü: Çok canım yandı ama ben sevdim Rıdvan Dilmen maaşıyla ilgili iddialara canlı yayında yanıt verdi: TRT'den 1 TL para almadım 22:03 Rıdvan Dilmen maaşıyla ilgili iddialara canlı yayında yanıt verdi: TRT'den 1 TL para almadım
Bizim çocukların maçında ortalık savaş alanına döndü! Lens taraftarları sahaya inip, Lille tribünlerine koştu 19:49 Bizim çocukların maçında ortalık savaş alanına döndü! Lens taraftarları sahaya inip, Lille tribünlerine koştu Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, 16:16 Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, "Neden yakıyorsun?" sorusuna iki kelimelik cevap: Evimi yakıyorum
Advertisement