Son Dakika Haberleri: Hırsızlar Japon iş adamının kolundan 830 bin dolarlık saatini çaldı
BBC

Hırsızlar Japon iş adamının kolundan 830 bin dolarlık saatini çaldı

12 gün önce

Hırsızlar Champs-Elysees'deki Hotel Napoleon'un önünde sigara içen Japon iş adamının kolundan pırlanta süslemeli saatini çalarak kaçtı. Yetkililer bu yıl 71 pahalı saatin çalındığını açıkladı.

Paris polisinin CNN televizyonuna yaptığı açıklamaya göre hırsız, Pazartesi akşamı, Champs-Elysees'deki Hotel Napoleon'un önünde sigara içen iş adamının pırlanta süslemeli saatini kolundan alıp kaçtı. Polise göre hırsız, adı verilmeyen iş adamından sigara istedi, iş adamı sigarayı uzatınca kolundan İsviçre yapımı Richard Mille Tourbillon Diamond Twister marka saatini çekip aldı.

Polis sözcüsü saatin değeri nedeniyle dosyanın organize suçlar birimine devredildiğini söyledi.

71 PAHALI SAAT ÇALINDI

Paris'te bu yılın ilk sekiz ayında benzer şekilde en az 71 pahalı saatin çalındığı belirtiliyor. Hırsızlık olayları daha çok Champs-Elysees'de lüks otel ve kuyumcuların bulunduğu sekizinci bölgede yaşanıyor. Saat hırsızlığında yılın rekoru Temmuz ayında bir güne ait. Temmuz ayında sadece bir günde dört pahalı saatin çalındığı ve bunların toplam değerinin 190 bin Euro olduğu ifade edildi. Yerel medya pahalı çalıntı saatlerin karaborsada değerinin yüzde 30 ila 50'sine satılabildiğini kaydediyor.

Hırsızlar Japon iş adamının kolundan 830 bin dolarlık saatini çaldı
BBC
Haber Yayın Tarihi: 10.10.2019 02:28 Mike Pompeo'dan küstah tehdit: Trump, ihtiyaç halinde Türkiye'ye askeri harekat yapılması için hazırlıklı
Canlı yayında mesajı ifşa olan Şeyma'dan ilk açıklama: Anlayış istiyorum Doğum yapan karısını hastane odasında bıçaklayan zanlıdan şok savunma: Öldürecek olsam üçünü de öldürürdüm