Parklar Bakımdan Geçiriliyor - Son Dakika

Parklar Bakımdan Geçiriliyor

05.01.2012 19:56
Parklar Bakımdan Geçiriliyor, System.String[]

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler şehrimizin muhtelif mahallelerinde yer alan parkları kapsamlı bakımdan geçiriyor.

Elazığ'ın 37 mahallesinde yer alan 170 parkın yanı sıra yapımı devam eden diğer parklarda da çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, amaç vatandaşların gönül rahatlığı içerisinde kullandığı park ve yeşil alanlarda yaşanabilecek muhtemel olumsuzlukları engellemek.

Şehrin gelinde bulunan parkların içinde yer alan çocuk oyun gruplarından bozuk ve kırılmış olanlar tamir edilirken, yine şehrin genelinde park ve yeşil alanlar da bulunan fitness spor aletleri de bakımdan geçiriliyor.

Yapılan kapsamlı bakım işlemi esnasında ekipler otomatik sulama sistemi, çim biçimi, ağaç budama kaldırım ve orta refüjlerde yer alan zararlı otların temizlenmesi gibi birçok işlemi de büyük bir özenle yapılıyor.

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Harun Reşit Polat, ekiplerin çalışmalarını şehrin muhtelif mahallelerinde yer alan parklarda yürüttüklerini ifade ederek, amaçlarının hemşerilerimizin yaz aylarında akın ettikleri parkların genel temizliğini yapmak olduğunu söyledi.

Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, yapılan tüm çalışmalarda amaçlarının hızlı, etkin ve kaliteli bir hizmet sunma anlayışı içinde vatandaşın huzur ve rahatını sağlamak olduğunu belirtti.

Başkan Selmanoğlu, yaz aylarında vatandaşların yoğun bir şekilde parkları kullandığı için şehrin genelindeki tüm parkların bakım ve onarımlarının hızlı bir şekilde yapıldığını söyledi.

Parklar Bakımdan Geçiriliyor

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Parklar Bakımdan Geçiriliyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü ABD'li ilaç devi Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Seçimlere günler kala ABD, kıtalararası balistik füze testi yaptı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı