Pasaportsuz Hayvan Alım Satımı Yasak - Son Dakika

Pasaportsuz Hayvan Alım Satımı Yasak

03.01.2012 14:00
Pasaportsuz Hayvan Alım Satımı Yasak, System.String[]

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Akşehir İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri, hayvan nakillerinde menşe şahadetnamesinin kaldırıldığını ve bundan sonra bu tür işlemlerin pasaportla yapılacağını duyurdu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Akşehir İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri, hayvan nakillerinde menşe şahadetnamesinin kaldırıldığını ve bundan sonra bu tür işlemlerin pasaportla yapılacağını duyurdu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, pasaportsuz hayvan alıp satanlara idari para cezası uygulanacağı ifade edilerek, bu konuda afiş bastırılarak tüm köylere dağıtıldığı belirtildi.

İlgili yönetmelik gereği hayvan nakillerinde, menşe şahadetnamesinin kaldırıldığı ifade edilen açıklamada, büyükbaş hayvanların pasaportla, küçükbaş hayvanların nakil beyannamesi ile nakledileceği, ilçe içi nakillerin pasaport ya da nakil beyannamesinin ilgili muhtarlık ya da belediye tarafından onaylanması ile İlçe dışı nakillerin ise veteriner sağlık raporuyla gerçekleştirileceği kaydedildi.

Üreticilerin mağdur olmamaları için pasaportlarını önceden çıkartarak evlerinde hazır bulundurmaları istenen açıklamada, tüccarların pasaportsuz hayvan almamaları aldıkları takdirde başkasına ait pasaport düzenlenemeyeceğinden haklarında belgesiz hayvan nakletmekten dolayı idari para cezası uygulanacağı vurgulandı.

- KONYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Pasaportsuz Hayvan Alım Satımı Yasak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Real Madrid deplasmanda Barcelona'yı 3-1 mağlup etti Erkek kardeşi tarafından öldürülen Melek Aslan'ın azmettiricisi Orhan Vatansever'in ifadesi ortaya çıktı Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama Kongrede sahneye çıkan yaşlı kadın Erdoğan'dan ricada bulundu: Damadına benim için sarıl