Pasifik'te ABD ve Rus savaş uçakları arasında it dalaşı - Son Dakika

Pasifik'te ABD ve Rus savaş uçakları arasında it dalaşı

10.04.2021 23:02

Rusya Ulusal Savunma Kontrol Merkezi, Rusya'nın Pasifik Okyanusu'nda bulunan Kamçatka yarımadası üzerinde keşif yapmakta olan bir Amerikan istihbarat uçağının Rus avcı uçağı tarafından engellendiğini açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı'na bağlı Ulusal Savunma İdare Merkezi, Rus MiG-31 avcı uçağının Pasifik Okyanusu üzerinde seyreden ABD'ye ait RC-135 keşif uçağına önleme yaptığını bildirdi.

Ulusal Savunma İdare Merkezi'nin açıklamasında "Hava hedefinin tanımlanması ve Rusya sınırlarının ihlal edilmesinin önüne geçilmesi için Doğu Askeri Bölgesi'ndeki nöbetçi hava savunma birliklerinden bir MiG-31 avcı uçağı havalandırıldı" denildi.

ABD UÇAĞI YÖN DEĞİŞTİRDİ

ABD'ye ait RC-135 keşif uçağının yönünü değiştirmesinin ardından MiG-31 mürettebatının sorunsuz bir şekilde üsse döndüğü ifade edildi.

İHLALE İZİN VERİLMEDİĞİ AÇILANDI

Ulusal Savunma İdare Merkezi, Rus avcı uçağının önleme uçuşunu uluslararası hukuka uygun bir şekilde yaptığını ve Rusya'nın sınırlarının ihlal edilmesine izin verilmediğini de vurguladı.

Rusya Savunma Bakanlığı, MiG-31'in RC-135'e önleme yaptığı uçuşun bir bölümünü kamuoyuyla paylaştı.

Pasifik'te ABD ve Rus savaş uçakları arasında it dalaşı

Son Dakika Dünya Pasifik'te ABD ve Rus savaş uçakları arasında it dalaşı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (5)
  • MAKSUT DOĞAN: ABD .nin ne işi var bizim denizlerimizde def olup gitsin.Beni askerimin başına çuval getirenlere dost denir mi?Kesinlikle taviz verilmemeli.Rusya ile çarpışacaksa ABD gitsin başka denizlerde vursunlar birbirlerine.ABD nerde savaş kazanmış ki,işi gücü ihanet,silah satmak,sömürmektir. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • JuliusFurkanius: O iş öyle olmaz kardeşim ABD asıl Karadeniz'de Rusların karşısına bizi koymayı , bizi birbirimize kırdırıp demokrasi getirmeyi planlıyordur 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

''Tatile gidiyoruz'' diyip, eşini hastaneye götüren adam böbreğini verdi ''Tatile gidiyoruz'' diyip, eşini hastaneye götüren adam böbreğini verdi Ceyda Düvenci ve eşi Bülent Şakrak'ın 'Aşk' pozu, takipçilerini ikiye ayırdı Ceyda Düvenci ve eşi Bülent Şakrak'ın 'Aşk' pozu, takipçilerini ikiye ayırdı 'Güvercin' tutkusu 350 bin lira harcattı: 300 güvercin için 2 dönüm arazi aldı! 'Güvercin' tutkusu 350 bin lira harcattı: 300 güvercin için 2 dönüm arazi aldı! Önce genç kızın hayatını kabusa çevirdi, sonra aldığı cezayla uslanmadı taciz mesajlarına devam etti! Önce genç kızın hayatını kabusa çevirdi, sonra aldığı cezayla uslanmadı taciz mesajlarına devam etti! Ford Otosan'da 'Çip krizi' sürüyor: Eskişehir'de üretim tarihleri öne çekildi, Kocaeli'nde üretime devam Ford Otosan'da 'Çip krizi' sürüyor: Eskişehir'de üretim tarihleri öne çekildi, Kocaeli'nde üretime devam İbrahim Tatlıses ve sevgilisi Gülçin Karakaya Bodrum'da görüntülendi İbrahim Tatlıses ve sevgilisi Gülçin Karakaya Bodrum'da görüntülendi Mandaların dereyle buluşması belgesel sahnelerini aratmadı! Mandaların dereyle buluşması belgesel sahnelerini aratmadı! Gözaltına alınan Filistinli Sanatçı Meryem Afifi'den İsrail askerlerine: Büyüyünce zalim olacağım mı dedin? Gözaltına alınan Filistinli Sanatçı Meryem Afifi'den İsrail askerlerine: Büyüyünce zalim olacağım mı dedin?
Advertisement