Pasinler Belediyesi'nce Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı - Son Dakika

Pasinler Belediyesi'nce Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı

26.11.2012 15:27
Pasinler Belediyesi'nce Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı, System.String[]

Erzurum'un Pasinler ilçe belediyesi Hicri yılbaşı başlangıcı ve muharrem ayı dolayısıyla belediye önünde yaklaşık bin kişiye aşure dağıtımı yaptı.

Erzurum'un Pasinler ilçe belediyesi Hicri yılbaşı başlangıcı ve muharrem ayı dolayısıyla belediye önünde yaklaşık bin kişiye aşure dağıtımı yaptı.

Pasinler Belediyesi hicri yılbaşı ve muharrem ayının gelmesiyle belediye önünde yaklaşık bin Pasinlerli vatandaşa aşure dağıtımı gerçekleşti. Aşure dağıtımına Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, Pasinler Garnizon Komutanı Binbaşı Hasan Güngör, İlçe Emniyet Müdürü Şaban Beşer, İlçe Milli Eğitim Müdürü İmran Taşbaşı, Tedaş İlçe Müdürü Fatih Güzel, Ziraat Bankası Müdürü Ednan Filiz ve Belediye Meclis Üyelerinin katılımıyla yapıldı.

Muharrem ayının çok önemli olduğunu ifade eden Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, "Birçok olayların gerçekleştiği ve Cenab-ı Allah'ın benim ayım dediği Muharrem ayı Ramazan'dan sonra en çok orucun tutulmasının faziletli olduğu bir aydır. Bu ay içerisinde bizim geleneksel bir adetimiz var bu da aşure. Bildiğiniz gibi muharrem ayının 10. günü de aşure günü olarak kutlanıyor ve bu günde yapılan ikramlar bereket, bir yıl boyunca evlerde bu bereketin süreceği düşünülüyor. Biz de bu vesileyle Pasinler Belediyesi olarak 3 yıldan beri bu geleneğimizi devam ettirmek adına bugün yaklaşık bin kişiye yakın aşure dağıtımını yaptık" dedi. - ERZURUM

Pasinler Belediyesi'nce Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Pasinler Belediyesi'nce Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eski Fenerbahçeli Muriqi, Lazio'da gösterdiği performansla Inzaghi'nin gözüne girdi 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş Ölümü göze alarak topladıkları çam fıstıklarının kilosunu 300 TL'den satıyorlar Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar 11 yaşındaki kız çocuğu, kendisine cinsel istismarda bulunan kişi serbest kalınca canına kıydı İzmir'de yolun ortasında kadını döven şahsa kimse müdahale etmedi! Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş! FETÖ yalanıyla vatandaşı dolandıran zanlı, parayı almaya geldiği banka şubesinde yakayı ele verdi