Paşinyan Karabağ'da yüzlerce Ermeni askerinin kayıp olduğunu iddia etti - Son Dakika

Paşinyan Karabağ'da yüzlerce Ermeni askerinin kayıp olduğunu iddia etti

16.11.2020 11:50

Karabağ Anlaşması'nı imzaladıktan sonra ülkesinde eleştirilerin hedefi haline gelen Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Karabağ'da yüzlerce Ermeni askerinin kayıp olduğunu söyledi. Azerbaycan tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmezken, Paşinyan'ın yalan atarak bir karışıklık yaratmaya çalışmış olabileceği düşünülüyor.

Ermenistan 27 Eylül tarihinde Azerbaycan'ın sivil yerleşim yerlerini hedef alırken, kendisini savunmaya geçen Azerbaycan Ermenistan'a ağrı bir yenilgi yaşattı. Yaklaşık olarak 250 yerleşim yerini işgalden kurtaran Azerbaycan ordusu son olarak Dağlık Karabağ'ın kalbi olarak nitelendirilen Şuşa'yı da alınca Erivan yönetiminin eli kolu bağlandı.

Şuşa'nın alınmasıyla birlikte Rusya ve Azerbaycan Devlet Başkanları ile görüşerek yenilgiyi kabul etti ve bölgeden çıkacaklarını bildirdi.

PAŞİNYAN İSTİFA ETMEYECEĞİNİ DUYURDU

Bu anlaşmanın ardından Ermeni halkı Paşinyan'ın istifasını isterken, Paşinyan yaptığı açıklamada istifa etmeyeceğini ve görevinin başında olacağını söyledi. Paşinyan, Karabağ'daki mevcut durumundan da kendisinin sorumlu olduğunu aktardı.

"YÜZLERCE ERMENİ ASKERİ KAYIP"

Öte yandan Paşinyan bölgeden çekilen Ermeni askerleriyle ilgili de bir iddiada bulundu. Paşinyan yaptığı açıklamada yüzlerce Ermeni askerinin kayıp olduğunu öne sürdü. Azerbaycan tarafından konuyla ilgili olarak bir açıklama gelmezken, Paşinyan'ın daha önce de olduğu gibi yalana sığınmış olabileceği düşünülüyor.

TÜM CENAZERLERİN İADE EDİLMESİNDEN SONRA ERMENİSTAN'DA ULUSAL YAS İLAN EDİLECEK

Paşinyan yaptığı açıklamada, "Bazılarının hayatta olmasını umuyoruz. Dün daha önce ölü olarak bildirilmiş yaralı bir asker bulduk" dedi. İki tarafın çatışmada ölenlerin cenazelerini takas etme işlemlerinin tamamlanmasının ardından esir değişiminin de başlayacağını söyleyen Paşinyan, tüm cenazelerin iade edilmesinin ardından Ermenistan'da bir günlük ulusal yas ilan edileceğini ifade etti.

RUSYA'YI SAVAŞA ÇEKMEK İÇİN YALAN ATMIŞTI

Azerbaycan karşısında başarısız olan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan'ın sınırlarına saldırdığı yalanını kullanarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den yardım istemişti. Putin ise saldırı yalanına inanmayarak, saldırı olduğu takdirde yardıma gelebileceklerini bildirmişti.

Paşinyan Karabağ'da yüzlerce Ermeni askerinin kayıp olduğunu iddia etti

Son Dakika Dünya Paşinyan Karabağ'da yüzlerce Ermeni askerinin kayıp olduğunu iddia etti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (11)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

ABD'nin yeni başkanı Joe Biden Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Süleyman Soylu'dan adalet isyanı: Anneme küfür eden alçak serbest, Bakan olsam ne yazar! Vatandaşın çektiği 'ayçiçek yağı' videosu, sosyal medyanın gündeminde oturdu Mustafa Cengiz'in başlattığı kampanya soruldu, Terim'in yüzü şekilden şekile girdi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı Sevgilisinin acı haberini alınca hastane ortasında kalbine sıktı! Olayın detayları kafa karıştırdı