Patatesle Çiftçinin Yüzü Güldü - Son Dakika

Patatesle Çiftçinin Yüzü Güldü

Kırıkkale Valisi Ali Kolat’ın destekleriyle başlatılan ‘Patates Tarımını Yaygınlaştırma Projesi’ kapsamında çiftçinin yüzü gülmeye başladı.

Patatesle Çiftçinin Yüzü Güldü, System.String[]

Kırıkkale Valisi Ali Kolat’ın destekleriyle başlatılan ‘Patates Tarımını Yaygınlaştırma Projesi’ kapsamında çiftçinin yüzü gülmeye başladı.

Bu sene ilk defa patates üretimi yapan Delice ilçesi Büyükyağlı köyü çiftçilerinden Ümit Aytekin, Patates üretiminde İlçe Tarım Müdür Vekili Kazım Erdoğan, Ziraat Yüksek Mühendisleri Şenol Erkol ve Osman Bezeng’ten büyük yardım gördüğünü söyledi.

23 dekar alanda ilk kez patates ektiğini ve 7 ton verim aldığını açıklayan Aytekin, ilk kez yaptığı uygulamadan memnun olduğunu, bir sonraki üretim sezonunda 100 dekar alana

patates ekimi yapacağını belirterek, “Patates tarımı, hububat ve diğer üretimi yapılan ürünlere göre zahmetli oluyor. Dikim ve söküm makinasına ihtiyaç duyuluyor. Fakat çok fazla sulama ihtiyacına gerek olmuyor. Bütün bu zahmetlerine karşılık patates üretiminin kazançlı bir üretim şekli olduğunu gördüm.”dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Kırbaş ise “Bakanlıkça patates tarımının daha evvel yaygın olarak yapıldığı illerde patates siğili hastalığı sebebiyle üretimin yasaklandı. Bu sebeple ilimizde patates tarımı kazançlı bir duruma geldi. Çiftçilerimize ekim ve söküm makinası ile tohumluk desteği verilmesi halinde artış olacağını bekliyoruz. “ diye konuştu.

Patatesle Çiftçinin Yüzü Güldü
Patatesle Çiftçinin Yüzü Güldü

Haber Yayın Tarihi: 19.11.2015 18:24 - Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Patatesle Çiftçinin Yüzü Güldü - Son Dakika


Son Dakika

BDDK, bankada parası ve altını olanlara yüksek limitli kredi kartının yolunu açtı "Selefi dernekler silahlanıyor" soruşturmasında ifade veren Cübbeli Ahmet, Emniyet'te isim vermedi Kapısına çöp bırakanları caydırmak için duvarına "Beddua ederim, koronavirüs olursun" yazdı, bir daha kimse çöp atmadı MasterChef yarışmacısı Walison Fonseca'nın eşi Melisa Pınar, pozlarıyla gündem oldu Ekip otosunda ilişkiye giren polisler meslekten ihraç edildi Talihsiz çiftçi, ürünlerinin yanmasını gözyaşı dökerek izledi Dolandırıcılar emekli savcıyı 380 bin TL dolandırdı Ümitcan Uygun'un annesi ormanda ölü bulundu! Ümit Köse, kız kardeşinin vefat ettiği gün yaşananları anlattı