Patlamadan Geriye Acı Hikayeler Kaldı - Son Dakika

Patlamadan Geriye Acı Hikayeler Kaldı

07.09.2012 14:04
Patlamadan Geriye Acı Hikayeler Kaldı, System.String[]

Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposundaki patlamada şehit olan Emrah Aral'ın, askere gitmeden önce çeşitli okullarda vekil öğretmenlik yaparak KPSS'ye hazırlandığı öğrenildi.

Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposundaki patlamada şehit olan Onbaşı Emrah Aral'ın, askere gitmeden önce çeşitli okullarda vekil öğretmenlik yaparak KPSS'ye hazırlandığı öğrenildi.

Askere gitmeden önce Gölmarmara Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde "vekil öğretmen" olan Emrah Aral'ın, Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olması, ailesi ve yakınlarının yanı sıra görev yaptığı okuldaki mesai arkadaşlarını da yasa boğdu.

İlçede çiftçilik yapan Emine ve Reşat Aral çiftinin oğulları Emrah Aral'ın, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi'nden mezun olduktan sonra askere gidene kadar çalışarak KPSS sınavına hazırlandığı öğrenildi.

Gölmarmara Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü İsmail Karabacak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl okullarında görev yapan Emrah Aral'ın şehit olduğuna inanamadıklarını söyledi.

Afyonkarahisar'daki patlamayı ve şehit haberini büyük bir üzüntüyle aldıklarını dile getiren Karabacak, şunları söyledi:

"Emrah, çok iyi bir arkadaşımızdı, kaliteli bir öğretmenimizdi. Bir yıl birlikte görev yaptık. Kendisi vekil öğretmenimizdi. KPSS'ye hazırlanmasında yardımcı olmuştum. Sınava girdi, 81 puan aldı. Onun okulumuzda görevini sürdürmesi için ikna ederek askerliğini erteletmek için rapor almak üzere birlikte Akhisar Devlet Hastanesi'ne gittik. Emrah kapıdan girerken, kararından vazgeçti ve 'Ben askere gideceğim. Bir an önce vatan borcumu yerine getirip, ondan sonra mesleğimi devam ettireceğim' dedi. Bunun üzerine ben de ısrar etmeyip tamam dedim. Tekrar Gölmarmara'ya döndük."

Emrah Aral'ın kısa bir dönem yine "vekil öğretmen" olarak görev yaptığı Gölmarmara Çok Programlı Lisesi Müdürü Ethem Pınar da Emrah Aral'ın sevdikleri bir öğretmen olduğunu ifade ederek, "Zeki ve çalışkan biriydi. Mesleğini çok severdi. Bir an önce askerliğini bitirip atanmayı istiyordu. İlçedeki bir okulda görev yapmayı hayal ediyordu" dedi.

Muhabir: Muammer Kökçüoğlu/Ufuk Kırabalı

Yayıncı: A. Fatih Tekcan - MANİSA

Patlamadan Geriye Acı Hikayeler Kaldı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Patlamadan Geriye Acı Hikayeler Kaldı - Son Dakika


Son Dakika

Giresunspor, yenik duruma düştüğü maçta Adanaspor'u 4-3 mağlup etti İsmi açıklanmayan yetkiliden bomba iddia: Artan korona vakaları sonrasında sokağa çıkma kısıtlamaları geri geliyor Fenerbahçe Garry Rodrigues'in ardından Nabil Dirar'la da yollarını ayıracak Rus medyası Türk SİHA'larını konuşuyor: Rusya SİHA savaşına hazır değil 4 el ateş ettiği ablasını öldürüp soğukkanlılıkla anlattı: Namusumuza leke getirdi Akılalmaz plan! İlişkilerini başkalarına anlatan eski sevgilisini günlük kiralık eve çağırıp öldürmüş Dağlık Karabağ'da 112 ton altını kaptırmak istemeyen Rus şirket bölgeye silah ve asker yığıyor Çoklu organ yetmezliğiyle savaşan Hakan Taşıyan'dan müjdeli haber geldi