Patlayan İçme Suyu Hattı, Koyun Sürüsünün Bulunduğu Ağılı Sular Altında Bıraktı - Son Dakika

Patlayan İçme Suyu Hattı, Koyun Sürüsünün Bulunduğu Ağılı Sular Altında Bıraktı

07.08.2018 11:35

Patlayan içme suyu hattı, koyun sürüsünün bulunduğu ağılı sular altında bıraktı Koyunlarını son anda kurtaran ağıl sahibinin eşyaları kullanılamaz hal geldiANTALYA - Manavgat ırmağından Manavgat ve Side'ye içmesuyu taşıyan Sarılar Mahallesindeki ormanlık alanda bulunan ana hattın...

Patlayan içme suyu hattı, koyun sürüsünün bulunduğu ağılı sular altında bıraktı

Koyunlarını son anda kurtaran ağıl sahibinin eşyaları kullanılamaz hal geldi

ANTALYA - Manavgat ırmağından Manavgat ve Side'ye içmesuyu taşıyan Sarılar Mahallesindeki ormanlık alanda bulunan ana hattın patlaması nedeniyle Sarılar Mahallesi Çayyazı Kümeevleri mevkiinde bulunan koyun ağılı sular altında kaldı. Bir anda önüne toprak ve ağaçları katarak büyük bir gürültüyle tepeden aşağıya akan sel suları ağılda bulunan koyun ve keçilerin sular altında kalmasına neden olurken, sürü sahipleri hayvanlarının güçlükle ağıldan çıkararak olası bir faciayı önlemiş oldu.

Hattın kapatılmaması nedeniyle 1 saati aşkın bir süre su akmaya devam ederken, sürü sahibinin ailesiyle birlikte kaldığı bölmedeki eşyalar tamamen sular altında kaldı. Bazı eşyaların sel sularına kapılarak çevreye dağıldığı gözlendi. Yaklaşık 1 saat sonra suyun şiddeti azalırken sürü sahiplerinin ağıl ve evlerindeki zararı görmek amacıyla içeri girmesinin ardından sular yeniden yükselince eşyalar yeniden sular altında kaldı.

Koyunların sahibi Muammer Sarıdemir, " Yılların emeği gözümüzün önünde eriyip gitti. Tüm eşyalarımız sular ve çamur altında kaldı. Hayvanlarımızın ve kendi yiyeceklerimiz tamamen yok oldu. Yetkililerin buraya gelmesi için birimizin ölmesi mi gerekiyor" dedi.

Suların tamamen kesilmesinin ardından tüm eşyaların çamur altında kaldığı, ağıldan çıkarılamayan koyun ve kuzuların ise sel sularından etkilendiği ve korktukları gözlendi. Diğer taraftan, sürü sahibinin küçük oğluna ait küçük bir köpek sel sularından sahibi tarafından alınarak güvenli ve yere götürüldü.

Patlayan İçme Suyu Hattı, Koyun Sürüsünün Bulunduğu Ağılı Sular Altında Bıraktı
Patlayan İçme Suyu Hattı, Koyun Sürüsünün Bulunduğu Ağılı Sular Altında Bıraktı
Patlayan İçme Suyu Hattı, Koyun Sürüsünün Bulunduğu Ağılı Sular Altında Bıraktı
Patlayan İçme Suyu Hattı, Koyun Sürüsünün Bulunduğu Ağılı Sular Altında Bıraktı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Patlayan İçme Suyu Hattı, Koyun Sürüsünün Bulunduğu Ağılı Sular Altında Bıraktı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs kısıtlamalarıyla ilgili merak edilen soruları yanıtladı Son Dakika! Bakan Soylu'dan, Ekrem İmamoğlu'na suikast girişimi iddiasına yanıt: Böyle bir suikast girişimi söz konusu değildir UEFA Şampiyonlar Ligi'ne 'İsviçre Sistemi' geliyor CHP'li Özel, Bakan Akar'a 15 bin lira manevi tazminat ödeyecek 12 yıl önce motosikletiyle geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybettiği iddia edilen adamın cinayete kurban gittiği ortaya çıktı Saadet Partisi'nden asgari ücret zammı önerisi: Hedef 8 bin 85 lira olmalı Temaslı olduğunu bildiği halde karantinayı ihlal eden kişiye para cezası kesildi Bebek arabasındaki kazı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi