Patnos İlçe Milli Eğitim, Üç Öğrenciyi Okula Kazandırdı - Son Dakika

Patnos İlçe Milli Eğitim, Üç Öğrenciyi Okula Kazandırdı

05.01.2012 14:57
Patnos İlçe Milli Eğitim, Üç Öğrenciyi Okula Kazandırdı, System.String[]

Ağrı Patnos İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Eskin, maddi durumları yetersiz olduğu için çalıştırılan ve okula gidemeyen üç öğrenciyi okula kazandırdı.

Ağrı Patnos İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Eskin, maddi durumları yetersiz olduğu için çalıştırılan ve okula gidemeyen üç öğrenciyi okula kazandırdı.

Eskin, maddi sıkıntı nedeniyle günde 10 TL'ye çalıştırılan Yusuf Çelebi, Yunus Çelebi ve Yahya Çelebi adlı öğrencilerin ailelerini ziyaret etti. Milli Eğitim Müdürü Salih Eskin, yaptığı sıkı pazarlık sonucu velileri çocuklarını okula göndermeye ikna etti. Daha sonra öğrencileri alıp konfeksiyon mağazasına götüren Eskin, öğrencilere elbise ve okul üniformalarını aldı. Ardından öğrencileri evlerine bırakan Milli Eğitim Müdürü, ailelerinden çocukları ertesi gün okula göndereceklerine dair tekrar söz aldı.

Patnos İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Eskin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi: "Kız ve erkek çocuklarımızı okula kazandırarak, eğitimlerine devam etmeleri için çaba gösteriyoruz. Biz planlamamızı yaptık. Hangi öğrencinin nerede okula gideceğini iyi biliyoruz. Bununla ilgili ekip çalışmalarımızı yürütüyoruz. Çocukların eğitimine devam etmesi için okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz de çaba gösteriyor. Biz de ilçemizdeki, köylerimizdeki ve hatta mezralarımızdaki kırsal alanlarımızı geziyoruz ve okula gönderilmeyen öğrencilerimizi eğitime kazandırmak için takiplerimizi yapıyoruz. Kırsaldaki köylerimizi ve beldelerimizi gezerek, sistem dışı kalan öğrencilerimizin okullaşması için gayret ediyoruz. Hiçbir öğrencinin eğitimsiz kalmasını istemiyoruz. Kırsalda yayla, ova ve mezralarda çocuklarımızı eğitime kazandırmak için, dağ taş, dere tepe demeden geziyoruz."

Okuldan uzak kalan bir öğrenci dahi görmek istemediklerini dile getiren Eskin, devamsız çocukların okula kazandırılması ve okullaşması adına ekip olarak sıkı çalışma yürüttüklerini kaydetti. Başarılı olan her öğrencinin sonuna kadar tüm imkanları ile arkasında olduklarını vurgulayan Eskin, "Yeter ki onlar okumak istesinler. İlçemizdeki gençlerimizin tek kurtuluşu okumakla çözülecektir." ifadesini kullandı.

Öğrencilerden Yusuf Çelebi, ailesinin geçimini sağlamak için çalıştığından dolayı okula gidemediğini, günlük 10 liraya çalıştığını söyledi. Milli Eğitim Müdürü'nün aileleriyle görüştüğünü ve ikna ettiğini anlatan Çelebi, kendilerini tekrar okula kazandırdığı için Milli Eğitim Müdürü Salih Eskin'e teşekkür etti.

Patnos İlçe Milli Eğitim, Üç Öğrenciyi Okula Kazandırdı
Patnos İlçe Milli Eğitim, Üç Öğrenciyi Okula Kazandırdı
Patnos İlçe Milli Eğitim, Üç Öğrenciyi Okula Kazandırdı

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Patnos İlçe Milli Eğitim, Üç Öğrenciyi Okula Kazandırdı - Son Dakika


Son Dakika

Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti Göztepe, deplasmanda Konyaspor'u 3-2 mağlup etti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti Sosyal paylaşım platformu "LinkedIn" de Türkiye'ye temsilci atayacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışta konuşmak isteyen ismi böyle uyardı: O mikrofonu milletvekilimize ver Güzel model Anna Falchi, Lazio'nun Roma galibiyeti sonrası çırılçıplak poz verdi Ananas yaprağından İHA üreten Malezyalı profesör, Türk üreticilerle çalışmak istiyor Gelin ve damadın 'Gerdek partisi' sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti