Patriğe "Hacı Amca" - Son Dakika

Patriğe "Hacı Amca"

07.09.2012 17:46
Patriğe

Ortodoks Patriği, Aysofya'dan ayrılırken bir adam, "Elini öpeyim hacı amca" deyiverdi.

"Arap Uyanışı Kongresi" programı kapsamında İstanbul'a gelen Hıristiyan dini liderler, Ayasofya Müzesi'ni gezdi.

Grup halinde gelen ve yaklaşık bir saat müze içersinde vakit geçiren dini liderler daha sonra Ayasofya'dan ayrıldı. Kudüs Rum Ortodoks Patriği III.Theofilos, Ayasofya Müzesi'ni ziyaret ettikten sonra çıkışta basın mensuplarına açıklama yaptı.

Açıklama sonrası bir vatandaş, Theofilos'un karşısına geçerek "Elini öpeyim hacı amca" diyerek el öptü. Theofilos ise bu durum karşısında şaşkınlığını gizleyemedi ve gülerek karşıladı.

"Arap Uyanışı ve Yeni Ortadoğu'da Barış: Müslüman ve Hristiyan Perspektifler" başlıklı uluslararası konferans, Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezi (İSAM) ve Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü işbirliğiyle 7-8 Eylül tarihlerinde gerçekleştiriliyor.

Konferansta Müslüman ve Hristiyan toplulukların ve liderlerin bu süreçte sahip olduğu rol ve sorumluluklar, bir arada yaşama kültürü açısından ele alınacak ve dini kimliklerin bir çatışma unsuru olmadığı gerçeğinden hareketle dini liderlerin ve topluluk liderlerinin, toplumsal değişim süreçlerindeki öncü rolü de müzakere edilecek.

Patriğe Hacı Amca
Patriğe Hacı Amca
Patriğe Hacı Amca
Patriğe Hacı Amca

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Patriğe 'Hacı Amca' - Son Dakika


Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı Eski eşini öldürdüğünü soğukkanlılıkla anlattı: Erkeklerin numaralarını kadın ismiyle kaydetmiş