Patron Çıldırdı! - Son Dakika

Patron Çıldırdı!

06.11.2016 13:34
Patron Çıldırdı!, System.String[]

Birol Engeler'in yönettiği "Patron Çıldırdı!

Birol Engeler'in yönettiği "Patron Çıldırdı!" tiyatro oyunu, 6 Kasım'da Torium Sahne'de...

" Paris'e amcasından para almak için gönderilen ailenin genç kızı «Leyla», para yerine yanında bir erkekle eve dönünce ortalık karışır.

Kızının getirdiği adamı sevmeyen «baba», kızını o adamdan kurtarmak ve de sermayeyi korumak için kendi iş ortağı Mahir'le evlendirmek istemektedir. Çünkü baba, Mahir'le ortak olduğu yağ fabrikasının hisseleri dahil varını yoğunu kızının üzerine yapmıştır. Kızı uygunsuz bir kocaya varırsa sermaye tehlikeye girecektir.

Baba; epeyce kaba ve kılıksız olan ortağının, sosyete düşkünü (sonradan görme) karısıyla kızının gözüne girebilmesi için bir plan yapar. Fakat önce yolunda gider gibi görünen planda, sonradan hesapta olmayan aksilikler olur.

Tesadüfen üzerine plan kurulan ama devreye girmeyeceği düşünülen kişiler olan ses sanatçısı Beyza Günaydın ve onun nişanlısı Veli Zula birden devreye girince, plan kısa devre yapar. Boks antrenörü olan Veli Zula; kendi nişanlısı olan Beyza Günaydın'ı Mahir'in eski nişanlısı gibi gösterip oyun kuran kızın babası Yasin ve onun ortağı Mahir'e hesap sorar. Bu hesap sorma süreci, Yasin ve ortağı Mahir için epeyce zorlu geçer. Ölümlerden dönen Yasin ve Mahir, çaresiz kurdukları düzmece oyunu herkese anlatmak zorunda kalırlar.

Tüm gerçek anlaşılınca, mutlu sona ulaşılır."

Yapım Yılı: 2016

Perde: 2 perde

Süre: 2 saat

Yaş Grubu: +12

Yazan: Nejat Uygur

Yöneten: Birol Engeler

Genel Sanat Yönetmeni: Suha Uygur

Yapımcı: Filiz Senger

Yönetmen Yardımcısı: Deniz Yilmaz

Müzik: Emre Bayar

Dekor: Orhan Zabunoğlu

Oyuncular

Sezai Aydin (Mahir)

Alev Oraloğlu (Anne)

Kirkor Dinçkayikçi (Yasin)

Burcu Tuna (Evin kizi)

Engin Alpateş (Züppe)

Melih Çardak (Veli Zula)

Taies Farzan (Beyza Günaydin)

Patron Çıldırdı!

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Patron Çıldırdı! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Suikast girişimi iddiaları sonrası İmamoğlu zırhlı makam aracı kullanmaya başladı Sosyal medya üzerinden ağına düşürdüğü küçük kızı uyuşturucu verip istismar etti 337 gün sonra ortaya çıkan büyük ikramiye talihlisi neden bu kadar beklediğini anlattı: Tamamen aklımdan çıkmış Tarihe geçen görüntü! İstiklal Caddesi'ne girmek için dakikalarca kuyrukta beklediler Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'li vekile şehit cenazesindeki fotoğrafı hatırlattı: Ahlaksız adam, pişmiş kelle gibi sırıtıyor Kahramanmaraş'ta kendisini gözaltına almak isteyen polise ateş açıp birini şehit eden zanlı böyle yakalandı Emre Belözoğlu'ndan transfer müjdesi! Devre arasını işaret etti Azerbaycan'da Atatürk'ü anma gününe denk gelen 10 Kasım 'Zafer Günü' 8 Kasım'a alındı