Pazar Yeri Afet Anında Barınma Merkezi Olacak - Son Dakika

Pazar Yeri Afet Anında Barınma Merkezi Olacak

07.09.2012 16:40
Pazar Yeri Afet Anında Barınma Merkezi Olacak, System.String[]

Tokat'ın Erbaa ilçesinde eski buğday pazarının yerine yapılması planlanan halk pazarı, doğal afetlerde barınma merkezi olarak kullanılabilecek şekilde inşaa edilecek.

Tokat'ın Erbaa ilçesinde eski buğday pazarının yerine yapılması planlanan halk pazarı, doğal afetlerde barınma merkezi olarak kullanılabilecek şekilde inşaa edilecek. Altı otopark, üzeri halk pazarı olacak şekilde planlanan pazar yerinin inşaatında 'Afette Dönüştürülebilir Pazaryeri' modeli kullanılacak. Proje Türkiye çapında ilk olarak Erbaa'da uygulanacak.

İhalesi gelecek yapılacak proje hakkında bilgi veren Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, "İlçemiz birinci derece deprem bölgesi olduğundan, tüm çalışmalarımızı bu kapsamda değerlendirmek zorundayız. Ülkemizde yaşanan deprem sonrasında barınma ihtiyaçları her zaman büyük bir sorun olarak karşımıza çıkmıştır. Biz de buradan hareketle afet anında geçici barınaklara dönüştürülebilecek 'Afette Dönüştürülebilir Pazaryeri Ar-Ge Projesi'nin gerçekleştirilmesi çalışmalarımıza başladık. Bu hizmet yalnız Erbaa'ya değil tüm ülkeye hizmettir." dedi.

Öte yandan, Erbaa Belediyesi'nin desteğiyle Yapısal Çelik Eğitim ve Araştırma Merkezi (YAÇEM) tarafından dört akademisyen ve üç mühendisten oluşan bir ekip ile yürütülen proje çalışmaları sürüyor. Afet anında geçici barınaklara dönüştürülebilecek 'Dönüştürülebilir Pazaryeri Projesi'nin diğer belediyelere örnek olabileceği bildirildi.

Pazar Yeri Afet Anında Barınma Merkezi Olacak

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Pazar Yeri Afet Anında Barınma Merkezi Olacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Yeni Malatyaspor, Gençlerbirliği'ni geriden gelerek 2-1 mağlup etti Karantinada olması gereken kişilerin başkalarının HES koduyla İBB tesislerinde futbol oynadığı ortaya çıktı Ermenistan ordusu tükeniyor! Bu kez de 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürmeye başladılar Son Dakika! Cumhurbaşkanlığından Hollandalı siyasetçi Wilders'ın skandal paylaşımına tepki: Sistematik zorbalık bir ifade özgürlüğü meselesi değildir Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı Gözü gibi büyüttüğü iki evladından biri mezara diğeri hapse girdi! Melek'in annesinin ağıtları köyü inletti