Semt pazarlarının zam rekortmeni limon oldu - Son Dakika

Semt pazarlarının zam rekortmeni limon oldu

C vitamini deposu olarak bilinen limon, semt pazarlarında zam rekortmeni oldu. Limonun kilogram fiyatı 6 TL'den 10 TL'ye yükseldi.

Yaz aylarının gelmesi ile beraber vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği semt pazarı tezgahlarında, kilo fiyatı 6 TL'den 10 TL'ye çıkan limon zam rekortmeni oldu.

"FİYATLARIMIZ MARKETE ORANLA ÇOK NORMAL"

Pazar fiyatlarında kışın artışların normal olduğunu söyleyen Pazarcı Metin Oruç, "Pazar fiyatlarında her sene olduğu gibi kurbandan sonra biraz düşüş oluyor. Her zaman düşüş var ama kışın biraz yükseliyor fiyatlar. Yazın çok uygun. Sebzeler bahçeden çıktığı için, salatalık 2 TL, domates 2 TL, biber 3 - 4 TL arasında değişiyor, patlıcan 2 TL, fiyatlarımız markete oranla çok normal. Müşterilerden bazen kızan oluyor ama genel olarak müşterinin durumu iyi. Biz iyi olursak müşteride iyi oluyor ama genel olarak alttan alan biz oluyoruz" dedi.

Semt pazarlarının zam rekortmeni limon oldu

"MÜŞTERİLER 1 KİLO ALIYORSA YARIM KİLOYA DÜŞÜRDÜLER"

Pazarcı Mehmet Orhan ise, "Satışlarımız şu anda düşük ama buna da şükür. Müşterilerimiz de gelmeye devam ediyor. Şu anda zam şampiyon limon, 6 - 7 TL idi bir anda 10 TL oldu. Müşteriler 1 kilo alıyorsa yarım kiloya düşürdüler. Şu sıralar taze limon çıkmadığı için eldeki limonlar pahalandı. Ürünlerimiz güzel. Müşterilerimiz gönül rahatlığı ile gelip alabilirler" ifadelerini kullandı.

Semt pazarlarının zam rekortmeni limon oldu

Haber Yayın Tarihi: 06.08.2020 11:03 - Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Semt pazarlarının zam rekortmeni limon oldu - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Defne Samyeli'nin kızı Deren Talu, fotoğraflarına "photoshop" yaptığı ortaya çıktı "Bez Bebek" dizisinin "Yağmur"u Asena Keskinci, güzelliğiyle büyülüyor Çin'de, Rusya'dan ithal edilen dondurulmuş kalamarlarda koronavirüse rastlandı Bankamatikteki kadınların etek altı fotoğraflarını çeken sapık, yakalandı MHK başkanını seçtiği iddialarına Rıdvan Dilmen'den çok sert tepki: Kim vatansever, kim terör örgütüyle beraber açıklayacağım Genç kız, bakıcılığını yaptığı 13 yaşındaki çocuktan hamile kaldı Annie Kilner'ın, Kyle Walker'la ayrı oldukları sürede 20 yaşında biriyle ilişki yaşadığı ortaya çıktı Niğde'de yaşanan trafik kazasında 3 tekvandocu hayatını kaybetti