Pazarlar'da Betonarme Kalıpçılığı Kursuna Büyük İlgi - Son Dakika

Pazarlar'da Betonarme Kalıpçılığı Kursuna Büyük İlgi

19.01.2012 17:01
Pazarlar'da Betonarme Kalıpçılığı Kursuna Büyük İlgi, System.String[]

Pazarlar'da, Halk Eğitim Merkezince açılan betonarme kalıpçılığı kursu ilgi gördü.

Pazarlar'da, Halk Eğitim Merkezince açılan betonarme kalıpçılığı kursu ilgi gördü.

Merkez Müdürü Hakkı Yıldız, AA muhabirine, öğreticiliğini Pazarlar Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hasan Uçan'ın üstlendiği kursa 40 kişinin katıldığını söyledi.

712 saat sürecek kursun haftada 4 gün 5'er saat verildiğini belirten Yıldız, şöyle konuştu:

"Meslek edindirme kurslarımızdan olan betonarme kalıpçılığı kursunun önemi, 19 Mayıs 2011'deki Simav depremiyle bizler için daha fazla önem kazandı. Depremde inşaat kalitesinin insan hayatı için ne kadar önemli olduğunu, binalarda çalışan usta ve işçilerin kalifiyeli elemanlardan oluşması gerektiğini bir kez daha gördük. Bu çerçevede, bu yıldan itibaren uygulamaya giren inşaatlarda ustalık belgesi olmayanların çalışamayacağı gerçeğiyle insanlarımızın yüz yüze kalmamaları için inşaat sektörünü rahatlatmak adına bu kursu açtık. 8 ay sürecek kurs bitiminde sertifikalarını alacak kursiyerlerimiz, yurdun her tarafında inşaat sektöründe iş bulma imkanına kavuşacak. Halk Eğitimi Merkezimizde meslek edindirme kurslarımız devam ediyor. Vatandaşlardan gelecek yeni taleplere açığız."

- KÜTAHYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Pazarlar'da Betonarme Kalıpçılığı Kursuna Büyük İlgi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Messi ile kriz yaşayan Barcelona Başkanı Bartomeu istifa etti Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin telefonda görüştü! Dağlık Karabağ'daki son durum ele alındı Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Freni patlayan araç uçuruma yuvarlandı! 1 kişi hayatını kaybetti MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi