Pazaryeri Enkazında Yaralı Kurtarırken, Eşinin Cesedini Buldu Pazaryeri Enkazında Yaralı... - Son Dakika

Pazaryeri Enkazında Yaralı Kurtarırken, Eşinin Cesedini Buldu Pazaryeri Enkazında Yaralı...

19.01.2012 15:58
Pazaryeri Enkazında Yaralı Kurtarırken, Eşinin Cesedini Buldu Pazaryeri Enkazında Yaralı..., System.String[]

Zonguldak Belediyesi'nin 2002'de Soğuksu Semti'nde yaptırdığı kapalı pazaryerinin çinko çatısı, dün saat 17.30 sıralarında üzerinde biriken karın ağırlığına dayanamayarak çöktü.

Zonguldak Belediyesi'nin 2002'de Soğuksu Semti'nde yaptırdığı kapalı pazaryerinin çinko çatısı, dün saat 17.30 sıralarında üzerinde biriken karın ağırlığına dayanamayarak çöktü. Enkaz altında kalan 22 kişiden Fatma Sarıoğlu olay yerinde, 52 yaşındaki Güngör Durmuş ise kaldırıldığı Zongudak Atatürk Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. 20 yaralıdan 13'ü, gördükleri tedavilerin ardından taburcu edilirken, 7'sinin tedavisi hastanede sürüyor.

ENKAZ KALDIRMA ÇALIŞMASINI SAVCILIK DURDURDU

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Zonguldak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Türkiye Taşkömürü Kurumu Talihsiye ekiplerinin enkazdaki arama çalışmaları dün akşam sona erdi. Bu sabah ise pazar yerinde enkaz kaldırma çalışmalarına başlandı. Kar yağışı altında devam eden enkaz kaldırma çalışmaları, öğle saatlerinde olayla ilgili soruşturma başlatan Zonguldak Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla durduruldu. Savcılığın, belirlenecek bilirkişi heyetine enkazda inceleme yaptıracağı belirtildi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Güngör, enkaz kaldırma çalışmalarının, Savcılığın talimatıyla durdurulduğunu söyledi. Bilirkişi heyetinin enkazda inceleme yapacağını kaydeden Güngör, incelemenin ardından enkazdaki çalışmanın yeniden başlayacağını bildirdi.

İTFAİYE ERİ, ENKAZDA EŞİNİN CESEDİNİ BULDU

Enkazda ölen pazarcı kadınlar Fatma Sarıoğlu ve Güngör Durmuş'un cesetleri, hastane morgunda yapılan otopsinin ardından ailelerine teslim edildi. Zonguldak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nde 29 yıldır itfaiye eri olarak çalışan Hüseyin Sarıoğlu, morgdan eşinin cenazesini alırken gözyaşlarına boğuldu. Hüseyin Sarıoğlu, olayın ardından ekiplerle birlikte pazaryerine gittiğini, arama-kurtarma çalışmaları sırasında ise enkazda eşini bulduğunu söyledi. Eşinin, evlerinin bahçesinde yetiştirdikleri sebzeleri pazarda sattığını anlatan Hüseyin Sarıoğlu, şöyle konuştu

Eşimin pazarda olduğunu biliyordum. Enkaz altında kalmaması için dua ederek olay yerine gittim. Kurtarma çalışmalarında eşime denk geldim. Çok uğraştım. Kaldırdım, kolunu, bacağını salladım. Gözleri açık, öyle bakıyordu. Tepki vermiyordu. Orada ölmüş zaten. Bağırdım, çağırdım ama elimizden bir şey gelmedi. Vade o kadarmış, ne yapalım. 3 çocuk babası Hüseyin Sarıoğlu, eşinin cenazesini yarın Kaleoğlu Köyü'nde toprağa vereceklerini söyledi.

PAZARCI ÇİFTİ ENKAZ AYIRDI

Ölen Güngör Durmuş'un, birlikte pazarcılık yaptığı eşi 57 yaşındaki Hasan Durmuş'un da aynı enkazda kalarak yaralandığı ortaya çıktı. 4 çocuk babası Hasan Durmuş'un tedavisi, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde sürerken, eşi Güngör Durmuş'un cenazesi yakınları tarafından morgdan alınarak toprağa verilmek üzere memleketi Trabzon'un Araklı İlçesi'ne bağlı Değirmencik Köyü'ne gönderildi.

Zonguldak Pazarcılar ve Sebzeciler Odası Başkanı Süleyman Özdoğan da kazanın akşam saaterinde yaşanmasının faciayı önlediğini söyledi. Kardan köy yollarının kapalı olması nedeniyle bir çok pazarcının tezgah açmadığını anlatan Özdoğan, zaman zaman çatıdaki tehlikeyi belediye yetkililerine bildirdiklerini, çatının yeniden sökülüp yapılması gerektiğini söylediklerini, ancak bir önlem alınmadığını ifade etti. Özdoğan, Pazar yerine birkaç yıl önce otopark yapılırken çatının bir bölümünde oynama yapıldı. Otopark yapıldıktan sonra ilgili bölüm yeniden monte edildi. Sağlıklı monte olmadı. Böyle bir kaza başımıza geldi dedi.

(Tür: Yurt)

Pazaryeri Enkazında Yaralı Kurtarırken, Eşinin Cesedini Buldu Pazaryeri Enkazında Yaralı...
Pazaryeri Enkazında Yaralı Kurtarırken, Eşinin Cesedini Buldu Pazaryeri Enkazında Yaralı...
Pazaryeri Enkazında Yaralı Kurtarırken, Eşinin Cesedini Buldu Pazaryeri Enkazında Yaralı...
Pazaryeri Enkazında Yaralı Kurtarırken, Eşinin Cesedini Buldu Pazaryeri Enkazında Yaralı...

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Pazaryeri Enkazında Yaralı Kurtarırken, Eşinin Cesedini Buldu Pazaryeri Enkazında Yaralı... - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot