Son Dakika Haberleri: Pazaryeri'nde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik" Etkinliği

Pazaryeri'nde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik" Etkinliği

9 ay önce

Pazaryeri ilçesinde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programı düzenlendi.

Pazaryeri'nde
Pazaryeri ilçesinde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programı düzenlendi.


Darbe girişiminde Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehit olan emniyet müdürü Zafer Koyuncu'nun isminin verildiği Pazaryeri Şehit Zafer Koyuncu İmam Hatip Ortaokulu'nun Pazaryeri Belediyesi Kültür Merkezi Salonu'nda düzenlenen programda Koyuncu'nun hayatı anlatıldı.

Programda Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından 15 Temmuz gecesini anlatan sinevizyon gösterisi izletildi.

Öğrencilerin oratoryo gösterilerinin ardından 15 Temmuz gecesi şehit olanlar için yazdıkları ve dereceye giren şiirleri okunarak ödülleri verildi.

Okul müdürü İslam Özkul, burada yaptığı konuşmada, darbe girişimi gecesinde bir avuç hainin, bu milletin parasıyla satın alınan silahları bu memleketin has evlatlarının üzerine doğrultarak acımasızca şehit ettiğini belirterek, "Allah'a şükürler olsun ki bu hain terör örgütünün kökü büyük oranda kazınmıştır. Ama asla rehavete düşmeyelim, daima uyanık olmalıyız, bu hainler gider başka bir örgüt çıkabilir, tedbirlerimizi asla bırakmamalıyız. Şehitlerimizin canlarını feda ederek bizlere bıraktıkları bu vatan toprağını canımız pahasına korumaya devam edeceğiz." dedi.

Daire ve okul müdürleri, şehit aileleri, gaziler ve öğrencilerin katıldığı etkinliğin sonunda aşure ikramı yapıldı.
Haber Yayın Tarihi : 27.09.2018 04:25 Kaynak: AAİmamoğlu-Yıldırım ortak yayınının reyting sonuçları belli oldu Athena Gökhan'dan, İmamoğlu ve Yıldırım'ın kravatına yorum yapan Melih Gökçek'e sert tepki Berfin heyecanla beklediği ameliyata el sallayarak girdi