Son Dakika Haberleri: Pegasus: Uçak da Eşyalar da Sigorta Kapsamında

Pegasus: Uçak da Eşyalar da Sigorta Kapsamında

11 ay önce

Pegasus'un Trabzon'da pistten çıkan uçağı ve eşyaların sigorta durumu belli oldu. Şirket yaptığı açıklamada, uçağın ve eşyaların sigorta kapsamında olduğunu duyurdu.

Pegasus, 13 Ocak'ta Trabzon Havalimanı'na iniş sırasında pistten çıkan Ankara uçağının ve eşyanın ilgili mevzuat ve sözleşmesel yükümlülükler uyarınca sigorta güvencesi altında olduğunu belirtti.

"UÇAK PERŞEMBE GÜNÜ BULUNDUĞU YERDEN ÇEKİLECEK"

KAP'a açıklamada bulunan şirket olaya ilişkin yetkili kurumlarca yasal inceleme başlatıldığını da yeniden vurguladı.

Pegasus'un açıklamasında, "Olayda önemli yaralanma ve can kaybı yaşanmamıştır. Uçuş operasyonlarımız olağan seyrinde devam etmektedir" denildi.

Pistten çıkan uçağın saplandığı yerden çıkarılması için zemin güçlendirmesi amacıyla başlatılan dolgu çalışması sürüyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesine ait 15 iş makinesi ve 20 personelle bölgede kurtarma vinçlerinin kurulacağı alanda zemin iyileştirmesi yapılıyor. Bu çalışmasının ardından alana kurulacak vinçlerle uçağın Perşembe günü bulunduğu noktadan çıkarılması planlanıyor.

PEGASUS'TAN YAPILAN AÇIKLAMA

Şirketin yaptığı açıklama şu şekilde:

"2012'de operasyonel kiralama yoluyla filomuza katılan Boeing 737-800 tipi TC-CPF tescil işaretli uçağımız, PC 8622 sayılı seferini gerçekleştirirken 13.01.2018 tarihinde yerel saat ile 23.26'da Trabzon Havalimanına iniş sonrasında pistten çıkmıştır. Olayda önemli yaralanma ve can kaybı yaşanmamıştır. Uçuş operasyonlarımız olağan seyrinde devam etmektedir. Olayda hasar gören uçak ve eşya, ilgili mevzuat ve sözleşmesel yükümlülükler uyarınca sigorta güvencesi altındadır. Olaya ilişkin yasal inceleme yetkili kurumlarca başlatılmıştır."
Soyunarak Buz Tutmuş Göle Atlayan Çılgın Kadın, Ayağını Kırdı Erdoğan'ın "Mutlaka Gidin" Dediği Selçuklu Meydan Mezarlığı Ziyaretçi Akınına Uğruyor

Kocasını Öldüren Kadın, Cezaevine El Sallayarak Gitti