Pekin'den ABD'ye: Güney Çin Denizi'nde güç gösterisine son ver - Son Dakika

Pekin'den ABD'ye: Güney Çin Denizi'nde güç gösterisine son ver

18.11.2019 09:34
Pekin'den ABD'ye: Güney Çin Denizi'nde güç gösterisine son ver, System.String[]

Çin, kendisine bağlı özerk Tayvan'dan gelecek hiçbir bağımsızlık hareketini "müsamaha etmeyeceğini" açıkladı. Çin ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) savunma bakanları arasında Tayvan'ın başkenti Bangok'ta yapılan toplantıda Pekin bu konuda Washington'ı gereğine uygun davranmaya çağırdı.

Çin, Tayvan'dan gelecek hiçbir bağımsızlık hareketine 'müsamaha göstermeyeceğini' açıkladı. Pekin, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) savunma bakanları arasında Tayvan'ın başkenti Bangok'ta yapılan toplantıda Washington'ı bu konuda daha hassas davranmaya çağırdı.

Çin Savunma Bakanlığı sözcüsü Wu Qian, ABD Savunma Bakanı Mark Esper'e Çinli mevkidaşının "Güney Çin Denizi'nde güç gösterisi yapmayı ve tansiyonu yükseltmeyi bırakın" dediğini aktardı.

Pekin'den ABD'ye: Güney Çin Denizi'nde güç gösterisine son ver

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Pekin'den ABD'ye: Güney Çin Denizi'nde güç gösterisine son ver - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın