Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Harekatı'nda 4 terörist daha etkisiz hale getirildiğini duyurdu - Son Dakika

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Harekatı'nda 4 terörist daha etkisiz hale getirildiğini duyurdu

14.07.2019 12:34

Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Harekatı'nda 4 terörist daha etkisiz hale getirildi. Böylece harekat kapsamında etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 68'e ulaşmış oldu.

Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Harekatı'nda 4 terörist daha etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan, 12 Temmuz'da başlatılan "Pençe-2" Harekatı'na ilişkin bilgilendirme yapıldı. Buna göre, teröristlerle sağlanan temasta biri yaralı ele geçirilen olmak üzere 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Böylece, Pençe Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 68'e ulaştı.

"DOÇKA UÇAKSAVAR" MÜHİMMATI BULUNDU

Harekat kapsamında ayrıca daha önce Türk Hava Kuvvetleri tarafından da vurulmuş, bir odası kiler, iki odası kadın terörist yatma yeri olarak kullanıldığı değerlendirilen üç odalı mağarada, iki "Doçka uçaksavar" mühimmatı kutusu (40'lı paket), muhtelif yiyecek ve yaşamsal malzemeler ele geçirildi. Mağaranın yakınındaki sığınakta da jeneratör bulundu.

MAĞARA VE SIĞINAKLAR KULLANILAMAZ HALE GETİRİLDİ

Başka bir bölgedeki mağarada ise kullanıma hazır, bakımı yapılmış "Doçka uçaksavar" silahı ele geçirildi. Komandolar, mağara, sığınak ve malzemeleri kullanılamaz hale getirdi.

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Harekatı'nda 4 terörist daha etkisiz hale getirildiğini duyurdu
Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Harekatı'nda 4 terörist daha etkisiz hale getirildiğini duyurdu

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Harekatı'nda 4 terörist daha etkisiz hale getirildiğini duyurdu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 483 liradan işlem görüyor "Mekanın sahibi geri geliyor" diyen Buket Aydın, yeni projesini duyurdu Eski sevgilisi tarafından özel fotoğrafları sosyal medyadan paylaşılan genç kız isyan etti: Hayatımı bitirdi Babasını öldüren genç, "Ailevi sorunlarımız vardı" dedi En lezzetli isot yarışmasında jüri olan Mahmut Tuncer zor anlar yaşadı Rus gazeteci Ermeni cephesinden bildirdi: Dayanılmaz bir koku var, askerlerin cesetleri ortalıkta duruyor Aynı sokakta 7 otomobili soyan hırsızın eline geçen sadece iki gözlük oldu İki kadınla gittiği günlük kiralık dairenin camından düşerek can vermişti! Cinayete kurban gittiği ortaya çıktı