Pendik'te Asansörlere Tse Denetimi - Son Dakika

Pendik'te Asansörlere Tse Denetimi

03.01.2012 11:00
Pendik'te Asansörlere Tse Denetimi, System.String[]

Pendik Belediyesi ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında imzalanan protokol ile ilçedeki asansörlerin gerçekleştirilen bakımını TSE denetleyecek.

Pendik Belediyesi ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında imzalanan protokol ile ilçedeki asansörlerin gerçekleştirilen bakımını TSE denetleyecek.

Belediyeden yapılan açıklamada, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği'nde yapılan değişikliğe göre asansörlerin bakımının denetimi tarafsız bir kuruluş tarafından yapılacağı belirtilerek, ilçede asansörlerin bakımını firmaların yapacağı, bu firmaların yaptığı bakımların belli bir standarda uyumluluğunun ise TSE tarafından denetleneceği kaydedildi.

Konuyla ilgili Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin de, yeni hazırlanan yönetmelik ile asansörler konusunda ciddi bir denetim geldiğini ve artık standartlara uygun denetimlerin sağlanacağını dile getirerek, son zamanlarda asansör kazalarına çok sık rastlanıldığını hatırlattı.

TSE Başkanı Hulusi Şentürk de, TSE olarak bir çok çalışma gerçekleştirdiklerini ifade ederek, şunları dile getirdi:

"TSE olarak önümüzdeki günlerde Çin'de belgelendirme başlatacağız. Dünya çapında bir kuruluş olma yolunda hızla ilerliyoruz. Artık ülkemize bizim kurum da döviz kazandıracak."

- İSTANBUL

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Pendik'te Asansörlere Tse Denetimi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Somali'de futbol takımının otobüsüne bombalı saldırı: 4 ölü, 10 yaralı 15:09 Somali'de futbol takımının otobüsüne bombalı saldırı: 4 ölü, 10 yaralı Şeyma Subaşı, ayrılıp barıştığı sevgilisinin kucağında poz verdi 14:34 Şeyma Subaşı, ayrılıp barıştığı sevgilisinin kucağında poz verdi Oyuncu Burcu Biricik, yangın sonrası yapılan fidan bağışlarına isyan etti: Evlerinden olan insanlara yardım yapılsın 13:55 Oyuncu Burcu Biricik, yangın sonrası yapılan fidan bağışlarına isyan etti: Evlerinden olan insanlara yardım yapılsın
Kızların etek altı fotoğraflarını çeken sapığı evire çevire dövdüler! Anbean kamerada 13:26 Kızların etek altı fotoğraflarını çeken sapığı evire çevire dövdüler! Anbean kamerada Arda Turan'ın teknesinde güzel sevgilisiyle aşka gelen G.Saraylı Oğulcan, öpücüklere boğuldu 13:14 Arda Turan'ın teknesinde güzel sevgilisiyle aşka gelen G.Saraylı Oğulcan, öpücüklere boğuldu Ağacı ateşe vermeye çalıştıkları anlar olay yaratmıştı! Zonguldak Valiliği iddiaları yalanladı 12:42 Ağacı ateşe vermeye çalıştıkları anlar olay yaratmıştı! Zonguldak Valiliği iddiaları yalanladı
Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi 12:06 Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi Ünlü astrolog Arzum Koyuncu'nun 11:29 Ünlü astrolog Arzum Koyuncu'nun "eskort" isyanı! Sosyal medya için anlaştığı adam kabusu yaşattı
Advertisement