Son Dakika Haberleri: Pentagon: YPG'nin ana gövdesini oluşturduğu SDG'nin tampon bölgeden çekildiğini doğrulayamıyoruz

Pentagon: YPG'nin ana gövdesini oluşturduğu SDG'nin tampon bölgeden çekildiğini doğrulayamıyoruz

7 gün önce

ABD Savunma Bakanlığı-Pentagon Sözcüsü Jonathan Rath Hoffman, Suriye'nin kuzeydoğusundaki YPG'nin ana gövdesini oluşturduğu SDG'nin tampon bölgeden çekildiğini doğrulayamayacaklarını belirtti.

Pentagon Sözcüsü Jonathan Rath Hoffman'a, Milli Savunma Bakanı Akar'ın, "YPG/ PKK terör örgütünün ABD ve Rusya ile anlaşmaları ihlal ederek bölgeden çekilmediğini" belirttiği açıklaması soruldu. Sözcü, "Bu konuda tam netlik yok" dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, YPG/PKK terör örgütünün ABD ve Rusya ile yapılan anlaşmaları ihlal ederek bölgeden çekilmediğini açıklamasının ardından açıklama yapan Pentagon Sözcüsü Hoffman,YPG'nin ana gövdesini oluşturduğu SDG'nin tampon bölgeden çekildiğini doğrulayamayacaklarını belirtti.

"ABD SORUMLU ÇEKİLMEDEN DEĞİL"

ABD'nin bu bölgeden askerlerini çektiği için gözlem yapamadığını söyleyen Hoffman, ABD'nin YPG'nin çekilmesinden sorumlu olmadığını savundu.

Pentagon: YPG'nin ana gövdesini oluşturduğu SDG'nin tampon bölgeden çekildiğini doğrulayamıyoruz
Pentagon: Suriye'deki petrol geliri ABD'ye değil YPG'ye gidiyor

Haber Yayın Tarihi: 07.11.2019 09:45 Dolar güne yükselişle başladı! İşte son durum
Rus birlikleri, suriye'de abd'nin terk ettiği üsse ulaştı Suriye Devlet Başkanı Esed: Kürtler, Türkiye'ye karşı birlikte mücadele etme teklifimizi kabul etmedi İbrahim Kalın: S-400 ve F-35 için ortak mekanizma bugün itibarıyla çalışmalara başladı