Perinçek'e 16 Yıl Cezaya İp'lilerden Tepki - Son Dakika

Perinçek'e 16 Yıl Cezaya İp'lilerden Tepki

12.01.2012 14:47
Perinçek'e 16 Yıl Cezaya İp'lilerden Tepki

İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in avukatlarından Bayram Atasoy, Perinçek'e Ergenekon davasındaki konuşmaları nedeniyle verilen 16 yıl hapis cezasını, "Böyle adalet olur mu? Bunun adı tiyatro.

İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in avukatlarından Bayram Atasoy, Perinçek'e Ergenekon davasındaki konuşmaları nedeniyle verilen 16 yıl hapis cezasını, "Böyle adalet olur mu? Bunun adı tiyatro. Bu Türk yargısı, cumhuriyet hukuku değil" sözleriyle eleştirdi.

Doğu Perinçek'e, 8 Mart 2010 tarihindeki duruşmadaki konuşmaları nedeniyle açılan 5 ayrı davada verilen 16 yıl cezanın altında aynı yargıcın imzası olduğunu söyleyen avukat Atasoy, şöyle dedi:

"Bu kadar tesadüf olur mu? Türkiye'de başka yargıç, hakim yok mu? Bir tanesini başka biri versin, başka biri imzalasın. Başka birini bulamazlar, bu cezayı başka biri veremez. Sanığı susturarak, cezalandırarak hüküm kurulamaz. Bu hüküm, adalet olmaz. Ama Türkiye'ye gladyo, mafya ve tarikat eksenli bir çizgi hakim olduysa, cumhuriyetin hukuku değil, gladyonun, mafyanın, tarikatın hukuku hakim olur."

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Perinçek'in ceza alma nedeninin, Ak Partililerin beyninde oluşan korku imparatorluğu ve 'Ya bunlar çıkarsa, iktidar olursa, bu millet ayağa kalkarsa' düşüncesinden kaynaklandığını iddia eden Bayram Atasoy, "Ne olacak bizim halimiz' diye korku ve telaş içindeler. Bu yüzden bunlar yaşanıyor. Ama korkunun ecele faydası yok. O ecel gelecek. Böyle bir adalet olur mu? Bunun adı tiyatro. Bu Türk yargısı, cumhuriyet hukuku değil" diye konuştu. - Antalya

Erkan Baş: 'Biz Doğru Olanın Ortak Aday Olduğunu Düşünüyoruz' Erkan Baş: 'Biz Doğru Olanın Ortak Aday Olduğunu Düşünüyoruz'
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Perinçek'e 16 Yıl Cezaya İp'lilerden Tepki - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement