Perinçek'in "15 Temmuz toplantısı" iddiasına Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yanıt - Son Dakika

Perinçek'in "15 Temmuz toplantısı" iddiasına Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yanıt

16.07.2020 20:14

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 15 Temmuz gecesi Emniyet Genel Müdürlüğü'nde müdürlerin bir toplantı yaptığını ve toplantıdan çıkan kararın "TSK darbe yapmıştır, polis askere karşı koymaz" olduğunu öne sürdü. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Türk Polis Teşkilatı olarak bu iddiayı şiddetle reddediyoruz" denildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Habertürk kanalında 15 Temmuz'un 4. yıl dönümünde yayınlanan programda, 15 Temmuz 2016 gecesi Emniyet Genel Müdürlüğü'nde emniyet müdürlerinin toplantı yaptığı, bu toplantıda "TSK darbe yapmıştır, polis, askere karşı koymaz" şeklinde çıkan kararın, mesajla tüm emniyet mensuplarına gönderildiği yönünde 'asılsız bir iddiada' bulunduğu belirtildi.

"HİÇ BİR KADEMEDE BÖYLE BİR KONU GEÇMEMİŞTİR"

Açıklamada, şunlar kaydedildi: "İfade etmek isteriz ki Türk Polis Teşkilatı olarak bu iddiayı şiddetle reddediyoruz. Bırakınız Emniyet Genel Müdürlüğü merkez teşkilatını, taşra teşkilatı da dahil hiçbir kademesinde iddia edildiği gibi bir konu gerçekleşmemiştir, benzer bir şifai emir de verilmemiştir. Hal böyle iken aradan geçen 4 yıl içerisinde yapılan yargılamalar ve tanık beyanları da dahil olmak üzere maddi hiçbir delil de ortada yokken böylesine yanlış, asılsız, mesnetsiz, zan altında bırakmaya dönük iddianın hangi amaçla ortaya atıldığı anlaşılamamıştır."

NE OLMUŞTU?

15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıl dönümünde Habertürk TV'deki özel yayına katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, o geceye ilişkin bir iddia ortaya atmıştı. Darbe girişiminin başladığı saatlerde Emniyet teşkilatı yöneticilerinin toplandığını ve durum değerlendirmesi yaptığını belirten Perinçek, bütün polis teşkilatına "TSK darbe yapmıştır, polis askere karşı koymaz" şeklinde bir SMS atıldığını öne sürmüştü.

Perinçek'in 15 Temmuz toplantısı iddiasına Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yanıt

Son Dakika Güncel Perinçek'in '15 Temmuz toplantısı' iddiasına Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yanıt - Son Dakika

YORUMLAR (14)
  • Vatansever: Saçmalıyor. 15 temmuz akşamı tek görevde olan kurum emniyet teşkilatı idi. İzinde olan personel acil göreve çağrıldı. Vatan kelimesini kullanıpda teröristlerle poz veren emniyet mensupları değildi. Emniyet mensupları da poz verdi ama teröristin başına çuval geçirmişti. Ona göre konuş şimden sonra Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin'deki camiye yapılan polis baskınına tepki gösterdi: Şiddetle kınıyorum Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Daha önce aynı erkekle sevgili olan iki kız tekme tokat birbirine girdi! O anlar kamerada