Son Dakika Haberleri: Peru'nun Eski Devlet Başkanı Garcia Tutuklanmadan Önce Kendisini Vurdu

Peru'nun Eski Devlet Başkanı Garcia Tutuklanmadan Önce Kendisini Vurdu

3 gün önce

Eski Peru Devlet Başkanı Alan Garcia'nın polis tarafından tutuklanmadan önce kendisini tabancayla vurduğu bildirildi.

Peru'nun Eski Devlet Başkanı Garcia Tutuklanmadan Önce Kendisini Vurdu, System.String[]
Eski Peru Devlet Başkanı Alan Garcia'nın polis tarafından tutuklanmadan önce kendisini tabancayla vurduğu bildirildi.

Peru Sağlık Bakanlığı, kendisini başından tabancayla vuran Garcia'nın, Casimiro Ulloa hastanesine kaldırıldığını ve ameliyata alındığını açıkladı.

Açıklamada, Garcia'nın durumunun ağır olduğu belirtildi.

Avukatı Erasmo Reyna da eski devlet başkanının, başkent Lima'da polis tarafından tutuklanmadan hemen önce kendisini vurduğunu söyledi.

Brezilyalı inşaat firması Odebrecht'ten rüşvet almakla suçlanan Garcia için mahkeme tarafından tutuklama kararı çıkarılmıştı. Garcia, hakkındaki suçlamaları reddediyordu.

Alan Garcia, Peru'da 1985-1990 ile 2006-2011 yıllarında devlet başkanlığı görevini yürütmüştü.

12 ülkede rüşvet skandalı

Latin Amerika'daki Odebrecht soruşturmaları, şirket yöneticilerinin ABD'deki davada Adalet Bakanlığı ile yaptıkları uzlaşma kapsamında 10 Latin Amerika ve 2 Afrika ülkesinde yetkililere rüşvet verdiklerini itiraf etmeleriyle başlamıştı.

Peru, Arjantin, Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Kolombiya, Ekvador ve Venezuela makamları, kendi ülkelerinde şirketin faaliyetlerine ilişkin yolsuzluk soruşturmaları açmıştı.
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 04:55 Kaynak: AABunalıma Giren Genç Kız, Babasının Tabancasıyla Canına Kıydı Eşi, Baldızı ve Kayınbiraderini Öldüren Şüpheli, Film Gibi Takiple Yakalanmış Genç Kadın, "Sessiz Kaldıkça Bu Tür İnsanlar Çoğalıyor" Deyip Patronunun Kendisini Taciz Ettiğini İddia Etti Vicdansız Koca, Bulaşıkları Yıkamayan Karısını Bıçaklayıp Uykuya Daldı