Pervin Buldan: Abbas Yolcu - Son Dakika

Pervin Buldan: Abbas Yolcu

12.06.2018 19:08
Pervin Buldan: Abbas Yolcu, System.String[]

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İskenderun'da partisinin seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, "Yol gözüktü Recep Bey, gidiyorsun. Abbas yolcu" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İskenderun'da partisinin seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, "Yol gözüktü Recep Bey, gidiyorsun. Abbas yolcu" dedi.

İskenderun'un Bulut tepe Mahallesinde HDP'nin seçim bürosu açılışına HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Hatay milletvekili adayları ve partililer katıldı. Burada konuşan Buldan, "Biz, Suriye konusunda AK Parti'yi uyardık, 'Suriye meselesi onların iç meselesi, oraya karışmayın' dedik. Afrin'den sonra şimdi de Mahmur ve Kandil'e operasyon yapmayı hedefliyorlar. Ancak Türkiye halkları, Türkiye toplumu ne Afrin'e onay verdi, Ne Kerkük'e onay verdi. Şimdi de Mahmur'a da Kandil'e de gitmenize onay vermiyor. Bu ülke savaşla yönetilecek bir ülke değil. Bu ülkenin barışa ihtiyacı var. Bu ülkenin adalete ihtiyacı var. Bu ülkenin demokrasiye ihtiyacı var" dedi.

AK Parti'nin kaybedeceğinin farkında olduğunu savunan Buldan, şöyle konuştu:

"Şimdi başka bir şey yapmaya çalışıyorlar. Selahattin Demirtaş'ı 6-8 Ekim olaylarından sorumlu tutmaya ve sorumlusu olduğunu ifade ediyorlar. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı Recep Bey var ya Recep Bey. Artık o tarihleri karıştıran, gittiği yerleri karıştıran, nerede olduğunu bilmeyen. Buraya gelir Diyarbakır da olduğunu zanneder. Kayseri'ye gider Zonguldak'ta olduğunu zanneder. Çünkü kafası karıştı, biliyor ki gidici. Bunun sebebi ne biliyor musunuz? Her gece rüyasında Selahattin Demirtaş'ı görmesidir. Bunun için dir bu karışıklık. Attıkları iftiralar, attıkları yalanlar onları kurtaramayacak, Recep Bey'i kurtaramayacak. Yolcusun Recep Bey, gidiyorsun. Abbas yolcu."

- Hatay

Pervin Buldan: Abbas Yolcu
Pervin Buldan: Abbas Yolcu
Pervin Buldan: Abbas Yolcu
Pervin Buldan: Abbas Yolcu
Pervin Buldan: Abbas Yolcu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Pervin Buldan: Abbas Yolcu - Son Dakika


Son Dakika

Bülent Arınç'tan "AK Parti'den istifa edecek misiniz?" sorusuna net yanıt: Neden istifa edeyim? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da yerli aşı müjdesi: 44 gönüllüye uygulandı, ciddi bir yan etki görülmedi Tartıştığı üvey babasını öldüren 15 yaşındaki çocuğun ifadesi ortaya çıktı: Canıma tak etmişti Galatasaray oyunu rakip kaleye yıktı! Art arda pozisyonlardan sonuç gelmedi İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı Şarkıcı Öykü Gürman, tepki çeken sözlerine açıklık getirdi: Yanlış anlaşıldım Tramvay durağına izinsiz giren genç, kendisini uyaran güvenlik görevlisini bıçakladı! O anlar kamerada Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fikirtepe talimatı: Kentsel dönüşümü TOKİ ve Emlak Konut yapacak