Perwer'den Peşmergeye Moral Ziyareti - Son Dakika

Perwer'den Peşmergeye Moral Ziyareti

14.08.2014 16:06
Perwer'den Peşmergeye Moral Ziyareti, System.String[]

Sanatçı Şivan Perwer, IŞİD militanlarıyla savaşan Peşmergeye ikinci kez moral ziyaretinde bulundu.

Sanatçı Şivan Perwer, terör örgütü Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarıyla savaşan Peşmergeyi ziyaret etti.

Perwer, Erbil'in ardından Duhok'ta, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin kardeşi olan Peşmerge 1'inci Savunma Birliği Komutanı Sihat Barzani'yi ziyaret etti.

Konuşması ve şarkılarıyla buradaki Peşmerge topçu birliklerine moral veren Perwer, konuşmasında, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) kurucusu Molla Mustafa Barzani'yi hatırlatarak, "Mela Mustafa gibi savaşmalısınız. Mela Mustafa öyle bir savaşıyordu ki dünyadan alkış alıyordu. Herkesi kendine hayran bırakıyordu" dedi.

IŞİD terör örgütü için, "avare bir grup terörist" ifadesini kullanan Perwer, "Bunlar, Kürdistan'ı işgal edebileceklerini zannediyorlar. Bu, bizim ve Kürt halkı için utanılacak bir şeydir. Askeri, halkı, sanatçısı ve siyasetçisiyle Kürdistan halkını savunmak için kenetlenmeliyiz" diye konuştu.

Perwer, konuşmasının ardından "işte Peşmergemiz geldi" isimli şarkısını seslendirdi. Perwer'i alkışlayarak şarkıya eşlik eden Peşmergeler, sanatçı ile hatıra fotoğrafı çektirdi. - Duhok

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Perwer'den Peşmergeye Moral Ziyareti - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Bahçeli, muhalefetin erken seçim çağrılarına sert çıktı: Türkiye'yi kaosa sürükleme amacındalar Babasının 2 tır şoförüyle tartıştığını gören çocuk, torpidodan aldığı silahla dehşet saçtı: 1 ölü, 1 yaralı ABD siber dolandırıcılık skandalıyla sarsıldı! Yatak odasını röntgenlediği müşterilerin cinsel içerikli videolarını kaydetti Evlere gündeliğe giden kadın, iç çamaşırlarını satışa çıkardı hayatı değişti Doğal Hayatı Koruma Vakfı'ndan Türkiye'ye kuraklık için seferberlik çağrısı: 10 şehir risk altında Korona olma korkusu yüzünden diş hekimine gitmeyi reddetti, aldığı ağrı kesiciler sonunu getirdi Genç kadına saatlerce tecavüz eden sanık iş yerinin önünde darbedildi Bu halinden eser kalmadı! Survivor'ın asi kızı Sabriye değişimiyle şaşırttı