Perwer'in Yeğeni HDP'den Aday Olacak - Son Dakika

Perwer'in Yeğeni HDP'den Aday Olacak

19.02.2015 19:51
Perwer'in Yeğeni HDP'den Aday Olacak, System.String[]

Kürt sanatçı Şivan Perwer'in yeğeni Mehmet Perver Aygün, HDP'den aday olacağını söyledi.

Kürt sanatçı Şivan Perwer'in yeğeni Mehmet Perver Aygün kendisiyle ilgili yazılı ve görsel medyada çıkan AK Parti milletvekili aday adaylığıyla ilgili haberleri yalanladı. Aygün, önümüzdeki günlerde HDP'den milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.

Bazı yazılı ve görsel medya organlarına düşen Kürt Sanatçı Şivan Perwer'in yeğeni Mehmet Perver Aygün'ün Adalet ve Kalkınma Partisi'nden milletvekili aday adayı olduğu yönündeki haberlere yalanlama geldi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Haliliye İlçe Binasında HDP Şanlıurfa İl Eş Başkanı Rıdvan Yavuz'la bir araya gelen Mehmet Perver Aygün, yaptığı açıklamada söz konusu haberleri kınadığını ve önümüzdeki günlerde HDP'den 2015'teki seçimlerde milletvekili aday adayı olacağını kaydetti.

HDP İl Eş Başkanı Rıdvan Yavuz ise, basında çıkan haberlerin yalanlanması için ailenin kendilerini ziyarete geldiğini belirterek şunları söyledi:" Birkaç gündür basında çıkan bir haber var. Aile bizi ziyaret ederek o haberle ilgili yalan ve yanlış haber olduğunu kendileri burada belirtiyorlar. Halkların Demokratik Partisi Şanlıurfa milletvekilliği aday adaylığı pazartesi günü resmi olarak başlamıştı. Ayın 2'sine kadar başvurular devam edecek. Yeni yaşam çağrısı çizgisiyle kadınlarımıza, gençlerimize, ailelerimize bütün Urfa halkına kapılarımız açık. Herkesi aday adayı olma noktasında yeni yaşam çağrısı çizgisi çevresinde bizlerle beraber barajları yıkmaya davet etmiştik. Başvurular noktasında gelecek arkadaşlarımızdan memnuniyet duyarız. Kapılarımız bütün Urfa halkına açıktır, bunun altını özellikle çiziyoruz."
(Kaynak: Gazeteipekyol)

Perwer'in Yeğeni HDP'den Aday Olacak

Kaynak: Temsilci

Son Dakika Güncel Perwer'in Yeğeni HDP'den Aday Olacak - Son Dakika


Son Dakika

Gençlerin telefon kullanımına yönelik dikkat çeken araştırma: Yemeyip içmeyip telefon alıyorlar HDP'li Hasip Kaplan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küstah tehdit: Ona muhteşem bir jübile düşünüyoruz "Bir şekilde göreve döneceğim" diyen Trump hızlı başladı: Cumhuriyetçi Parti içindeki muhalifleri korku bastı 17 yaşındaki genç kız otelin 8. katından düşerek can verdi Fransa Bilim Konseyi Başkanı Delfraissy: Son 3 haftadır mutasyonlar oyunun kurallarını tamamen değiştirdi Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti Brezilya takımı Palmas başkanı ve 4 futbolcuyu taşıyan uçak düştü! Kurtulan olmadı Meksika'nın ABD sınırındaki Tamaulipas eyaletinde yanmış 19 cansız beden bulundu