PFDK'dan F.Bahçe ve Ahmet Nur Çebi'ye para cezası - Son Dakika

PFDK'dan F.Bahçe ve Ahmet Nur Çebi'ye para cezası

2 ay önce

PFDK, Fenerbahçe'ye Kırklarelispor maçında açtığı pankart nedeniyle 24 bin TL, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'ye de 75 bin TL para cezası verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), 18 Şubat 2020 tarihli kararlarını açıkladı.

PFDK'dan yapılan açıklamada, Fenerbahçe'nin TFF'den izin alınmadan pankartla sahaya çıkmasından dolayı 24 bin TL para cezasına çarptırıldığı kaydedildi.

AHMET NUR ÇEBİ'YE DE CEZA

Beşiktaş Kulübü, resmi internet sitesi ve sosyal medya hesabından yapılan sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle 100 bin TL'lik para cezası alırken, başkan Ahmet Nur Çebi ise sportmenliğe aykırı açıklamalarından dolayı 75 bin TL'lik para cezasına çarptırıldı.

Ayrıca, Aytemiz Alanyaspor görevlisi Teoman Eriş, akredite edilmediği alanlarda bulunmasından dolayı, Fenerbahçe Kulübü ise taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ihtar cezası aldı.

HAKEM HATALARINA TEPKİ PANKARTI

Fenerbahçe, Kırklarelispor ile oynadıkları Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final rövanş maçına, "Türk futbolu için uyanma zamanı" pankartıyla çıkmış ve takım aleyhine yapılan hakem hatalarına karşı tepki ortaya koymuştu.

Sarı lacivertliler sosyal medyadan yaptıkları paylaşımda da "#TürkFutboluİçinUyanmaZamanı" etiketini kullanmıştı.

PFDK'dan F.Bahçe ve Ahmet Nur Çebi'ye para cezası


YORUMLAR


Son Dakika

KYK yurdundaki öğrenci, karantina günlerini anlattı: Odanın kapısını açınca gözlerimize inanamadık
Meral Akşener, 6 aylık emekli maaşını İstanbul ve Ankara'da büyükşehir belediyelerinin kampanyalarına bağışladı Mustafa Ceceli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı kampanyaya 50 bin TL bağışlayarak destek oldu