Pfizer Sırbistan'a Türk Genel Müdür - Son Dakika

Pfizer Sırbistan'a Türk Genel Müdür

09.01.2012 21:11
Pfizer Sırbistan'a Türk Genel Müdür

"Lider Okulu" olarak anılan Pfizer Türkiye'den bir yönetici daha görevine yurtdışında devam edecek.

Yurtdışı Pfizer'lere 70'ten fazla yönetici transfer ederek "Lider Okulu" olarak anılan Pfizer Türkiye'den bir yönetici daha görevine yurtdışında devam edecek. 13 yıllık Pfizer'li Müşfik Karadoğan Pfizer Sırbistan Genel Müdürü pozisyonuna atandı.

2 Ocak 2012 itibariyle göreve başlayan Müşfik Karadoğan yeni görevini Sırbistan'ın başkenti Belgrad'dan yönetecek. Daha önce Pfizer Türkiye Kardiyovasküler Grup Pazarlama Müdürü görevini yürütmekte olan Karadoğan, Sırbistan, Karadağ, Arnavutluk, Kosova, Makedonya ülkelerinin oluşturduğu bölgenin yönetiminden sorumlu oldu. Müşfik Karadoğan, kısa süre önce Kafkaslar ve Orta Asya (CauCAR) bölgesi yönetiminin yanı sıra Doğu Avrupa'dan da sorumlu Bölge Direktörü olarak atanan Berk Gürdoğan'a bağlı çalışacak.

Pfizer'in global yapılanması içerisinde başarıları ve yetiştirdiği liderler ile en fazla adı duyulan ülkelerden biri olan Pfizer Türkiye, bugüne kadar 70'ten fazla kişiyi yurtdışı Pfizer'lere gönderdi. Pfizer Türkiye'nin bugüne kadar yetiştirdiği yöneticiler arasında dünyanın dört bir yanındaki Pfizer'lerde önemli görevlere gelen 36 Türk var. Bunlar arasında, ülke genel müdürlüğü, bölge liderliği gibi çok önemli üst düzey görevlere gelen Türk yöneticiler bulunuyor.

Müşfik Karadoğan yeni görevi hakkında şunları söylüyor: "Pfizer'in global yönetim yapısı içerisinde artan önemine paralel olarak pek çok Doğu Avrupa ülkesini bir Türk'e emanet etmesinden dolayı hem şahsım hem Pfizer Türkiye ekibi adına gurur duyuyorum. Pfizer olarak, yenilikçi ve dinamik şirket yapımız sayesinde gerek Türkiye gerekse Doğu Avrupa Bölgesi'nde çalışmalarımızı başarıyla sürdürüyoruz. Bu pazarlarda yakalanan başarıların arkasında güçlü ve yaratıcı bir ekip var. Yenilikçi İK uygulamaları, eğitim ve gelişim programlarıyla çalışanlarını destekleyen Pfizer Türkiye'den yetişen biri olarak bu görevi başarıyla yerine getireceğime inanıyorum. Üstlendiğim son görevin, Pfizer çatısı altındaki yetenekleri kariyer yolculuklarında nasıl desteklediğinin en güzel örneği olduğunu düşünüyorum."

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Pfizer Sırbistan'a Türk Genel Müdür - Son Dakika


Advertisement