Philips Bursa'nın Endüstri Mirasını Aydınlatıyor - Son Dakika

Philips Bursa'nın Endüstri Mirasını Aydınlatıyor

08.09.2012 13:32
Philips Bursa'nın Endüstri Mirasını Aydınlatıyor, System.String[]

Philips'in Türkiye'de ilk defa ses ve mimari aydınlatma sistemini birbirine entegre ederek aydınlatmasını gerçekleştirdiği Bursa Enerji Müzesi, 07 Eylül 2012, Cuma günü açıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 2004 yılından beri sürdürdüğü Merinos Fabrikası yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında elektrik santralinin restore edilmesiyle kurulan Enerji Müzesi, Bursa'nın 74 yıllık endüstri mirasını aydınlatacak.

Avrupa Birliği'nin "Küresel Isınmayla Mücadele" kapsamında gündemine aldığı LED teknolojisi ile şehir, bina ve yapılara kimlik kazandıran Philips, son olarak Bursa Enerji Müzesi'nin aydınlatmasını gerçekleştirdi. Proje, Philips Aydınlatma ve Tasarım Elektrik ortak çalışması ile gerçekleştirildi.

Türkiye'de ilk defa ses ve mimari aydınlatma sistemini birbirine entegre ederek gerçekleştirilen aydınlatmanın kullanıldığı müzenin açılışı 07 Eylül 2012, Cuma günü Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı ve Çekül Yönetim Kurulu Başkanı Metin Sözen ve Bursa Valisi Şehabettin Harputlu'nun katılımıyla yapıldı.

Özellikle müze ve tarihi eser gibi yapıların dokusuna uygun en sağlıklı aydınlatma çözümlerini LED teknolojisi ile sağlayan Philips, yeni açılan Enerji Müzesi'ne Bursa'nın tarihi mirasını simgeleyen bir kimlik kazandırdı.

Enerjisini, yüzde 80'e varan enerji tasarrufu sağlayan şeffaf akkor ampüllere nazaran 25 kat daha uzun ömürlü olan LED lambalardan alan Enerji Müzesi, Bursa'nın 74 yıllık endüstrisine ışık tutacak.

Philips Bursa'nın Endüstri Mirasını Aydınlatıyor

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Philips Bursa'nın Endüstri Mirasını Aydınlatıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici