Philips, Kadın Sağlığını Önemsiyor! - Son Dakika

Philips, Kadın Sağlığını Önemsiyor!

13.01.2012 11:51
Philips, Kadın Sağlığını Önemsiyor!, System.String[]

Philips'in yürüttüğü kapsamlı araştırmanın sonuçları şaşırttı!

• Kadınların %41'i daha önce kendisine veya bir yakınına meme kanseri teşhisi konduğunu belirtiyor.

• Kadınların yarıdan fazlası kanserden korunmak için hiçbir şey yapmıyor.

• Kadınların çoğunluğu genel olarak fiziksel sağlık durumundan memnun.

• Kadınların %65'i yeterli düzeyde fiziksel egzersiz yapmıyor.

• Kadınların üçte biri hayatında hiç jinekoloğa gitmemiş.

Türkiye'deki kadınların %78'i her yıl düzenli olarak mamografi çektirmenin meme kanseri teşhisine etkisinin büyük olduğunu düşünüyor.

Kadın sağlığı konusunda çalışmalarını hassasiyetle sürdüren, sağlık ve iyi yaşam alanının lider markası Philips, sağlık araştırmalarına destek vermeyi sürdürüyor.

Philips tarafından yürütülen söz konusu araştırmalardan birini de kadın sağlığı ve meme kanseri araştırmasının raporu oluşturuyor. 12 ilde, 403 kadınla görüşülerek gerçekleştirilen araştırma çarpıcı sonuçlar ortaya koyuyor: Araştırmaya göre katılımcılardan %41'i daha önce kendisine veya bir yakınına meme kanseri teşhisi konduğunu söylüyor.

Araştırmanın sonuçlarına göre Türkiye'deki kadınların yarıdan fazlası sağlık hizmetlerini, kadın ihtiyaçlarını karşılama konusunda yeterli bulmuyor. Devletin kadın sağlığına öncelik vermesi ve kaynak ayırması gerektiği düşünülen hastalıkların başında ise kanser geliyor.

Araştırmaya katılan kadınların %62'si fiziksel sağlık durumundan genel olarak memnun olduğunu, buna karşın %65'i yeterli düzeyde fiziksel egzersiz yapmadıklarını belirtiyor. Görüşülen kişilerin önümüzdeki 5 yıl içinde sağlıkları için tehdit oluşturmasından endişe ettikleri hastalıkların başında yüksek tansiyon, jinekolojik hastalıklar, eklem ağrıları ve meme kanseri geliyor.

Araştırmadan çıkan diğer bir çarpıcı sonuç da; kadınların yaklaşık üçte birinin hiç jinekoloğa gitmediği. Yılda 1 ve daha sık jinekoloğa gittiğini belirten kadınların oranı %44, bugüne kadar meme kanseri taraması yaptırmak ve kontrol amacıyla bir doktor ya da sağlık kurumuna gittiğini belirtenlerin oranı ise %42. Meme kanseri taraması için en sık uygulandığı belirtilen teşhis yöntemi ise doktor muayenesi.

Her yıl düzenli olarak mamografi çektirmenin meme kanseri teşhisine etkisinin büyük olduğunu düşünenlerin oranı %78. Erken teşhisin tedavi edilebilirlik üzerindeki önemine yönelik farkındalığın da %85'le oldukça yüksek olduğu gözleniyor. Meme kanseri konusunda etkili bilgi kaynakları incelendiğinde, televizyon programları ve uzman doktorların bilgi alınan kaynakların başında geldiği görülüyor.

Araştırma hakkında bilgi veren Türk Philips CEO'su ve Philips Sağlık Türkiye Genel Müdürü Willem Rozenberg; "Philips olarak kadınları en çok etkileyen hastalık ve koşullar içinde onların özel ihtiyaçlarını ve deneyimlerini anlayarak, kadınların sağlıklarını ve yaşam kalitelerini iyileştirmek için uzmanlığımızı ve yaratıcılığımızı uygulamada büyük bir sorumluluğumuz olduğunu düşünüyorum" dedi.

Philips, Kadın Sağlığını Önemsiyor!

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Philips, Kadın Sağlığını Önemsiyor! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı