Kamboçya'da balıkçı teknesi battı, bir kişi boğuldu, 20'den fazla kişi kayboldu - Son Dakika

Kamboçya'da balıkçı teknesi battı, bir kişi boğuldu, 20'den fazla kişi kayboldu

23.09.2022 14:41
Kamboçya'da balıkçı teknesi battı, bir kişi boğuldu, 20'den fazla kişi kayboldu

PHNOM Kamboçya'nın Koh Tang Adası yakınlarında balıkçı teknesinin batması sonucu bir kişinin boğulduğu, 20'den fazla kişinin kaybolduğu bildirildi.

PHNOM Kamboçya'nın Koh Tang Adası yakınlarında balıkçı teknesinin batması sonucu bir kişinin boğulduğu, 20'den fazla kişinin kaybolduğu bildirildi.

Kamboçyalı yetkililer, Çin uyruklu 41 kişinin bulunduğu teknenin Koh Tang Adası yakınlarında battığını, 18 kişinin kurtarıldığını söyledi.

Eyalet Polis Şefi General Chuon Narin, teknenin batması sonucu bir kişinin boğulduğunu, 20'den fazla kişinin ise arandığını ifade etti.

Yetkililer, kurtarma botundan çekilen videoda iki Kamboçyalının motoru bozulunca tekneyi terk ettiklerinin, onları almaya gelen başka bir tekneye binip yolcuları geride bıraktıklarının görüldüğünü anlattı.

Bu iki kişi sorgulanmak üzere gözaltına alındı.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vang Vınbin, hükümetinin Kamboçya makamlarıyla yakın iletişim içinde olduğunu ifade ederek, "Kamboçya tarafını, kayıpları arayıp kurtarmak ve ne olduğunu hızlı bir şekilde bulmak için hiçbir çabadan kaçınmamaya çağırıyoruz." dedi.

Kamboçyalı yetkililer, kurtarılan her yolcu için 500 dolarlık ödül verileceğini duyurarak bölgedeki özel tekne operatörlerini yardıma çağırdı.

YORUMLAR
500
Tayvan, dışarıdan gelenlere karantina zorunluluğunu 13 Ekim'de kaldıracak Tayvan, dışarıdan gelenlere karantina zorunluluğunu 13 Ekim'de kaldıracak GUANGZHOU - Çin'in hamarat robotları GUANGZHOU - Çin'in hamarat robotları Çin'in Shaanxi Otomobil Şirketine, Yurtdışından Ağır Hizmet Kamyonu Siparişleri Artmaya Devam Ediyor Çin'in Shaanxi Otomobil Şirketine, Yurtdışından Ağır Hizmet Kamyonu Siparişleri Artmaya Devam Ediyor
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kamboçya'da balıkçı teknesi battı, bir kişi boğuldu, 20'den fazla kişi kayboldu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement