Hakkari'deki trafik kazasında can veren çiftin evlilik hazırlığında olduğu ortaya çıktı - Son Dakika

Hakkari'deki trafik kazasında can veren çiftin evlilik hazırlığında olduğu ortaya çıktı

Hakkari'de, Kurban Bayramı'nın son günü arkadaşlarıyla birlikte pikniğe giderken hayatlarını kaybeden çiftin evilik hazırlığı yaptığı ortaya çıktı. Cenazelerinde gözyaşlarının sel olduğu çift, ailelerinin de isteği ile yan yana toprağa verildi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, bayramın son günü piknik için Cilo-Sat Gölleri'ne giderken yaşadıkları kazada 4 arkadaşlarıyla birlikte yaşamlarını yitiren Savaş Bayram (32) ve Aysun Er (31) çiftinin evlilik arifesinde olduğu öğrenildi. 8 yıldır birlikte olan ve pandemi süreci ile nikahlarını erteleyen çiftin cenazesinde gözyaşları sel oldu. Çift, iki ailenin de isteği ile yan yana defnedildi.

Kurban Bayramı'nın son günü yaşanan kazada, İkiyaka Dağları'ndaki Cilo-Sat Gölleri'ne giderken içinde bulundukları pikapın şarampole uçması sonucu Aysun Er ve Savaş Bayram ile arkadaşları Semra Varol, Çimen Özçük, Meryem Renda ve Evin Yazgan hayatlarını kaybetti. Yaralanan sürücü Mustafa Nasıroğlu'nun tedavisi sürüyor.

Talihsiz kazada hayatını kaybeden 4 arkadaş da kendi köyleri ve mahallelerinde toprağa verildi. Milli Eğitim Müdürlüğü'nde memur olarak görev yapan Semra Varol Orman Mahallesi'nde; Çimen Özçük, Akalın köyünde; Vergi Dairesi'nde memur olarak görev yapan Meryem Renda, Adaklı köyünde ve Milli Eğitim Personeli Evin Yazgan da Onbaşılar köyüne defnedildi.

Kaderlerinde cennete kavuşmak varmış: Kaza yapan çiftin nikahları olacakken cenazeleri yapıldı

OTURACAKLARI EVİ BİLE KİRALAMIŞLAR

4 arkadaşlarıyla birlikte aynı kaderi paylaşan Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli Aysun Er ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü mezunu olan Savaş Bayram'ın evlilik hazırlığı yaptıkları öğrenildi. Bayram ve Er, bugün Orman Mahallesi'ndeki mezarlıkta yan yana toprağa verildi. Gözyaşının sel gibi aktığı cenazede çiftin arkadaşları, Aysun'un çeyizini hazırladığını, Savaş'ın da yaşayacakları evi kiraladığını anlattı.

"BU DÜNYADA BERABER OLAMADILAR"

İkilinin pandemi nedeniyle erteledikleri nikahı bayramdan sonra kıymayı planladığı ifade edilirken, Savaş Bayram'ın kardeşi Fesih Bayram, "Altı yıl yurt dışında okudu. Çalışmak için İstanbul'a gitti. Evlilik için iki ay önce buraya geldi. Savaş ile Aysun'un 8 yıllık bir beraberliği vardı. Bayramdan önce söz kestik. Bayramdan sonra evleneceklerdi. Evi kiraladılar. Bu dünyada beraber olamadılar inşallah diğer dünyada beraber olurlar. Her iki ailenin istediği üzerine de yan yana defnettik" sözleriyle üzüntüsünü dile getirdi.

Kaderlerinde cennete kavuşmak varmış: Kaza yapan çiftin nikahları olacakken cenazeleri yapıldı
Hakkari'deki trafik kazasında can veren çiftin evlilik hazırlığında olduğu ortaya çıktı

Haber Yayın Tarihi: 05.08.2020 13:01 - Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hakkari'deki trafik kazasında can veren çiftin evlilik hazırlığında olduğu ortaya çıktı - Son Dakika

YORUMLAR (2)

Son Dakika

Son Dakika: Macron Türkçe tweet atıp Türkiye'yi açık mesaj gönderdi 11'inci kattaki evinin penceresini silerken düşen kadın öldü Her şey bir anda oldu! Çürüyen binanın balkonu yoldan geçenlerin üzerine düştü Karısını evde başka erkekle bulan koca, önce dehşet saçtı sonra boğazına bıçağı dayadı Yaptıkları defileyle fenomen olan inşaat işçilerine oyunculuk teklifleri yağıyor Genç şarkıcı Aleyna Tilki, yine iddiasını ortaya koydu: Projem herkese iyi gelecek Soyunma kabininde üstünü değiştiren kadının görüntülerini çeken şahıs gözaltına alındı Güzel spiker Leotta'dan şantaj itirafı: Müstehcen videolarımı yayınlamakla tehdit ettiler