Son Dakika Haberleri: Pilot olmak isteyen 30 yaşını aşmış üniversite mezunları duybiziTHY hashtagiyle gündem oldu

Pilot olmak isteyen 30 yaşını aşmış üniversite mezunları duybiziTHY hashtagiyle gündem oldu

2 ay önce

Türk Hava Yolları kendi pilotunu yetiştirmek üzere üniversite mezunları arasından seçtiği ikinci pilot aday adayı ilanında yaş sınırını 35'den 30'a indirmişti. Buna tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları Twitter'da #duybiziTHY gündem oldu.

THY, üniversite mezunları arasından seçtiği ikinci pilot aday adayı ilanında yaş sınırını 35'den 30'a indirerek bazı üniversite mezunlarının tepkisini çekmişti. 30 yaşını aşmış fakat pilot olmak isteyen sosyal medya kullanıcıları konuyu Twitter'da #duybiziTHY hashtagiyle öne çıkardı.

YAŞ SINIRININ TEKRAR 35 OLMASINI İSTEDİLER

THY tarafından geçtiğimiz yıllarda yayınlanan pilot yetiştirme ilanında başvuru için 35 olan yaş sınırı, yeni ilanda 30 olarak güncellenmişti. Bu güncellemeyle 30 yaşını aşan üniversite mezunları pilot olamıyordu. En az önlisans mezunları, şirketin resmi web sitesinden ilana başvuru yaparak seçim sürecine dahil olurken pilot olmak isteyen çok sayıda üniversite mezunu ise sosyal medyadan yaş sınırının tekrar 35'e çıkarılmasını talep etmişti. Fakat talep karşılık bulmamıştı. Bunun üzerine 30 yaşını aşmış THY pilotu olmak isteyen sosyal medya kullanıcıları duruma tepki göstererek konuyu Twitter'da TT yaptı.

İşte konuyla ilgili sosyal medya kullanıcılarının yaptığı bazı yorumlar:

Pilot olmak isteyen 30 yaşını aşmış üniversite mezunları duybiziTHY hashtagiyle gündem oldu
Haber Yayın Tarihi: 18.09.2019 12:09 



Teröristlerin korkulu rüyası Özel Harekat polisleri Suriye'ye gönderildi
Erdoğan'dan masadaki haritayı kapatmasını isteyen Putin'e yanıt: Ne kadar çalıştığımızı görsünler 10 bin yılda yapacağı işlemi 200 saniyede yapıyor! Google, kuantum üstünlüğüne sahip bilgisayar geliştirdi