Piranalar Seyirciyi Koltuğa Yapıştıracak - Son Dakika

Piranalar Seyirciyi Koltuğa Yapıştıracak

22.06.2012 12:14
Piranalar Seyirciyi Koltuğa Yapıştıracak, System.String[]

8 filmin vizyona girdiği 22 Haziran haftasında seyirci tam anlamıyla sinemaya doyacak.

8 filmin vizyona girdiği 22 Haziran haftasında seyirci tam anlamıyla sinemaya doyacak. Seyfettin Tokmak'ın kamerasından çıkan haftanın tek yerli yapımı olan 'Kırık Midyeler' sınırsız bir dostluk hikayesi. Haftanın öne çıkan filmi ise 'Piranalar 3 DD.' Victoria Gölü'nde yaşanan olayların ardından, kana susamış piranalar bu sefer yeni açılan Aquapark'ı gözlerine kestiriyor. Yapım şirketi Pirana 3D'de edindikleri üç boyut bilgi ve tecrübesini ikiye katlayarak son teknolojik imkanlarla serinin yenisi 'Pirana 3DD' ile seyirciyi koltuğa yapıştıracak.

RUH EŞİM (CAFE DE FLORE)

'Ruh Eşim', biri 1960'ta, diğeri günümüzde geçen ama birbirine paralel ilerleyen iki farklı olay örgüsünü izliyor. Birinci öyküde 1960'ların Paris'inde bekar bir anne olan Jacqueline, Down Sendromlu oğlu için her şeyi feda etmeyi göze alırken diğer öyküde ise Montreal'de eşinden olaylı ve tatsız bir şekilde boşanan ünlü bir DJ'yi konu alınıyor. Jean Marc Vallee'nin yönettiği ve Vanessa Paradis, Kevin Parent, Helene Florent'ın oynadığı, 'Ruh Eşim'in geçen yıl Eylül ayında Venedik Film Festivali'nde prömiyeri yapılmıştı.

SERT RÜZGARLAR (DES VENTS CONTRAIRES - HEADWINDS)

Eşi Sarah'nın arkasında hiçbir iz bırakmadan kaybolmasından sonra, Paul iki küçük çocuğuyla beraber yalnız yaşamaya başlamıştır. Aradan bir yıl geçmiş, Paul yeni bir başlangıç yapabilmek için büyüdüğü kasabaya taşınmıştır. Paul, kendi korkularıyla ve önüne çıkan engellerle mücadele eden hassas bir babadır. Genç yetenek Jalil Lespert'in yönettiği ve Benoit Magimel, Audrey Tautou, Antoine Dulery ile Ramzy Bedia'nın oynadığı 'Sert Rüzgarlar', dalgalı bir denizde rüzgara karşı çocuklarıyla bindiği gemiyi su üstünde tutmaya çalışan bir babanın göz alıcı hikayesi anlatılıylor.

SKOR SIFIR (THE INBETWEENERS)

İngiltere sinema tarihinin en çok izlenen komedi filmi olan 'Skor Sıfır' da dört kafadar lise öğrencisinin okulu bitirdikten sonra Yunanistan'ın Mali adasına tatile çıkmalarıyla başlarına gelen komik olaylar anlatılıyor. Ben Palmer'in yönettiği ve James Buckley, Blake Harrison, Joe Thomas, Simon Bird, Emily Head, Lydia Rose Bewley, oynadığı 'Skor Sıfır' komedi türünde.

RUHLAR OTELİ (THE INNKEEPERS)

Hayaletli olduğuna dair nam salmış ve yüz senedir hizmet vermekte olan Yankee Pedlar Inn Oteli kapanmak üzeredir. Otelin son günlerinde iki genç çalışanı Claire ve Luke, otelin sırlarını açığa çıkarmak için doğaüstü olaylara dair kanıt aramaya başlarlar. Ancak asıl soru şudur: Onlar mı aradıkları şeyi önce bulacak, yoksa aradıkları şey mi onları önce bulacak? Sara Paxton, Pat Healy, Kelly McGillis, Alison Bartlett, Jake Ryan ile Lena Dunham'ın oynadığı 'Ruhlar Oteli'nin yönetmenlik koltuğunda ise bağımsız korku sinemasının en yetenekli yönetmenleri arasında gösterilen ve eski usul korku filmlerine düşkünlüğüyle tanınan Ti West bulunuyor.

AŞK PERİSİ (THE FAIRY)

Bir motelin gece resepsiyoncusu olan Dom'un sakin gecesi önce İngiliz bir turistin, sonra da peri olduğunu iddia edip ona üç dilek hakkı sunan yalınayak bir kadının gelmesiyle hareketlenir. Bir dizi gülünç olay boyunca Dom ve peri aşkları uğruna bir araya gelmek için çabalar, çatıların tepesinden sualtına kadar uzanan macera böyle başlar. Dominique Abel ile Fiona Gordun'un yönettiği ve Dominique Abel, Fiona Gordon, Philippe Martz ile Bruno Romy'nin oynadığı 'Aşk Perisi' komedi-dans türünü sevenler için.

CAN YOLDAŞIM (DARLING CAMPANION)

Joseph ve Beth uzun yıllardır evlidir ve Grace ile Ellie adında iki kızları vardır. Bir kış günü, Denver'da otobanda seyahat eden Beth ve Grace yolun kenarında, perişan halde, kayıp bir köpek görür. Beth ile kurtardığı hayvan arasında özel bir bağ oluşur. Joseph yazlık evlerindeki bir düğünün ardından köpeği kaybedince, Beth ve arkadaşları çılgınca bir arayış başlatır. Charles Halford, Diane Keaton, Kevin Kline ile Dianne West'in oynadığı 'Can Yoldaşım'ı bugüne kadar 4 kez Oscar'a aday gösterilen Lawrence Kasdan yönetiyor.

PİRANA 3DD (PIRANHA 3DD)

'Pirana 3D'de Lake Victoria'yı teröre boğan Pirana'lar geri dönüyor… Fakat kurbanlar bu kez hiç beklemedikleri bir anda, hiç beklemedikleri bir yerde saldırıya uğrayacaklar Aquapark'ta!.. 'Pirana 3DD'de Christopher Lloyd garip kişilikli pirana uzmanı rolüyle yeniden karşımızda. Önceki saldırıdan sağ kurtulan Paul Scheer ve Ving Rhames bu balık çılgınlığının içine geri dönüyor. 'Sahil Güvenlik' dizisindeki sıcak kumların yakışıklı yıldızı David Hasselhoff, Aquapark'ın açılışına katılmak üzere karşımıza çıkacak. Bu isimlerin yanı sıra Gary Busey, Katrina Bowden, Danielle Panabaker, Matt Buch, Chris Zylka ve David Koechner de filmdeki diğer yıldızlar… 'Pirana 3DD' İki kat terör, iki kat aksiyon ve iki kat silikon için seyirciyi koltuğa yapıştıracak.

KIRIK MİDYELER

Haftanın tek Türk filmi ise 'Kırık Midyeler.' Hakim ve Faysal, Almanya'daki akrabalarının yanına gidebilmek umuduyla İstanbul'a çalışmaya gelen Mardinli iki çocuktur. Para biriktirebilmek için Faysal, bir lokantada bulaşıkçılık yaparken Hakim, midyecilik yapmanın yollarını arar. Kumkapı'da göçmenlerin kaldığı virane bir pansiyonda yaşayan çocuklara, Afrikalı Babatunde de yardım edecektir. Seyfettin Tokmak'ın yönettiği ve Engin Benli, Selma Alispagiç, Uğur Mehmetoğlu ile Seydo Çelik'in oynadığı 'Kırık Midyeler', 4 dil, 4 ırkın buluştuğu sınırsız bir dostluk hikayesi.

Piranalar Seyirciyi Koltuğa Yapıştıracak
Piranalar Seyirciyi Koltuğa Yapıştıracak
Piranalar Seyirciyi Koltuğa Yapıştıracak
Piranalar Seyirciyi Koltuğa Yapıştıracak
Piranalar Seyirciyi Koltuğa Yapıştıracak
Piranalar Seyirciyi Koltuğa Yapıştıracak
Piranalar Seyirciyi Koltuğa Yapıştıracak
Piranalar Seyirciyi Koltuğa Yapıştıracak

- Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat Piranalar Seyirciyi Koltuğa Yapıştıracak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlama cezası yiyen 3 gençten polise teşekkür: Allah razı olsun, yasaktan haberimiz yoktu İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti Seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın İran açıklamasında dikkat çeken 'Türkiye' sözleri Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk: Koronavirüs etkisini 2022'nin ilk aylarına kadar sürdürebilir Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor