Son Dakika Haberleri: Piyasa değeri 300 bin TL olan 20 ton kaçak peynir ele geçirildi

Piyasa değeri 300 bin TL olan 20 ton kaçak peynir ele geçirildi

3 gün önce

Piyasa değeri 300 bin TL olan 20 ton kaçak peynir ele geçirildiKAYSERİ - Kayseri'de Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı denetimlerde kaçak olduğu belirlenen işletmede piyasa değeri 300 bin TL olan 20 ton sağlıksız peynir ele geçirildi.

Piyasa değeri 300 bin TL olan 20 ton kaçak peynir ele geçirildi

KAYSERİ - Kayseri'de Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı denetimlerde kaçak olduğu belirlenen işletmede piyasa değeri 300 bin TL olan 20 ton sağlıksız peynir ele geçirildi.

Kayseri'de, Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı gıda denetiminde, Cırgalan mahallesinde bulunan bir işletmenin kaçak olduğu ve merdiven altı kaçak peynir üretimi yaptığı belirlendi.

Kaçak üretim yapan işletmenin iki adet soğuk hava deposunda polis ekipleri ile birlikte Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı incelemelerde kaçak 20 ton tulum peyniri, lor peyniri ve teleme peyniri olduğu belirlendi. Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin cezai işlem uygulayacağını öğrenen işletme sahibi görevlilere sardırmak isterken polis ekiplerince engellendi.

Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı yasal işlemler sonrasında el konulan ve piyasa değeri 300 bin TL olan kaçak ve sağlıksız peynirler kamyona konuldu. Kaçak peynirler imha edilirken, işletme sahibine ise para cezası kesildi.

Piyasa değeri 300 bin TL olan 20 ton kaçak peynir ele geçirildi

Haber Yayın Tarihi: 13.09.2019 10:54 Kaynak: İHA

YORUMLAR (2)
  • Ufuk DAYIOĞLU: Idari ceza miktari 50-60 bin civari . Imha edlien peynirler ve diger kurumlarının verecegi cezalarla yaklasik 500 bin lirayi buluyor Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Ali Candan: Para cezası eminim çok komik bir rakamdır.Hapis zaten almaz.O malzemeyi kendine yedirmek cezaların en güzeli olur. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır


Haziran'da işsiz sayısı 938 bin kişi arttı
Dolar yeni haftaya yükselişle başladı! İşte son durum Kocasını sevgilisine bıçaklattı; cesedini yaktı, 13 yıl maaşını yedi Milyonerler 7 ayda 83,4 milyar liralık döviz aldı