Son Dakika Haberleri: Piyasalarda Son Durum

Piyasalarda Son Durum

4 yıl önce

BIST 100 endeksi pozitif açılışın ardından tekrar düşüşe geçti dolar ve avro yükseliş eğilimini koruyor.

Piyasalarda Son Durum, System.String[]
Yurtiçi piyasalar, ABD Merkez Bankası (Fed) kararlarının ardından güne tepki alımlarıyla pozitif bir başlangıç yaptıktan sonra açılışın ardından tekrar negatife döndü.

Güne sınırlı da olsa yükselişle başlayan BIST 100 endeksi en yüksek 62.238,76 puanı gördükten sonra dün olduğu gibi banka hisselerinde yoğunlaşan satışların etkisiyle düşüşe geçerek en düşük 60.898,30 puana kadar geriledi. BIST 100 endeksi şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 1,5 azalışla analistlerin destek olarak nitelendirdikleri 61.100 puanın hemen üzerinde dengelenirken, bankacılık endeksi yaklaşık yüzde 3 oranında düşüş kaydetti.

Fed kararı sonrası sınırlı da olsa yükseliş isteği görülen dolar/TL ise bankalararası piyasa açılışının ardından yaklaşık yüzde 1 oranında artarak 2,30 seviyesini gördü. Dolar/TL şu dakikalarda 2,2820 seviyesinden işlem görürken, avro/TL ise en yüksek 3,1357'yi gördükten sonra 3,1070 seviyesinden alıcı buluyor.

Tahvil bono piyasasında ise ABD 10 yıl vadeli tahvil faizlerindeki düşüşe karşın gösterge tahvilin bileşik faizi ve uzun vadeli tahvil faizlerinin yükseliş eğiliminde olması dikkati çekiyor. Dün günü yüzde 10,88 seviyesinden tamamlayan gösterge tahvilin bileşik faizi şu dakikalarda yüzde 11,09 seviyesinden işlem görürken, 10 yıl vadeli tahvil faizi ise yüzde 10,23 seviyesinde dengelendi. - İstanbul


Afrin Operasyonuna Ünlü İsimlerden Destek Mesajı Yağdı Afrin Harekatı Kapsamında ÖSO Kuvvetlerinin Koluna Sarı Bant Takıldı
Son Dakika! Afrin'de İlk Köy, Terör Örgütü PYD'nin Elinden Alındı