Son Dakika Haberleri: PKK, ABD'den Aldığı Silahları Türkiye'ye Çevirdi!

PKK, ABD'den Aldığı Silahları Türkiye'ye Çevirdi!

3 ay önce

Türkiye'nin Afrin harekatı hazırlıklarını sıklaştırması terör örgütünü hareketlendirdi. Teröristler, harekat beklediği Türkiye sınırındaki noktalara ABD'den aldığı ağır silahları yerleştirdi.

PKK'nın Arap unsurların bulunduğu karargahların önünde teröristler sızma önlemi alıyor. Teröristler, olası harekat beklediği  Türkiye sınırındaki noktalara  ABD'den aldığı ağır silahları sevk ediyor.

PKK, olası  Afrin operasyonu engellemek için geçtiğimiz hafta  Afrin yakınlarında işgal altında tuttuğu Tel Rıfat kasabasını  Suriye rejim güçlerine devretti. Eş zamanlı olarak ise şehirde  PKK'lı unsurlar tam teyakkuza geçirildi. Bölgeden yansıyan haberlere göre şu anda  Afrin'deki  PKK'lıların en çekindikleri konu içlerine bir "sızma" yapılması.  PKK'nın en çok korktuğu ise  PKK'nın içindeki Arapların oluşturduğu karargahlar.  PKK üst yönetimi, bölgede çok sayıda Arap bölgesini işgal etmeleri nedeniyle söz konusu grupların içinden muhtemel bir operasyona destek verilmesinden endişe ediyor.

AĞIR SİLAHLAR KONUŞLANDIRILDI

PKK'nın  Afrin'de aldığı diğer önlemler ise şunlar:  Afrin giriş ve çıkışlarında bulunan Kıtme ve Dar et İzze kontrol noktalarında siperler kazıldı. Bölgedeki personel sayısı arttırıldı. Bir harekat beklenilen  Hatay  Kırıkhan karşısındaki Şeyh Hadid,  Aktepe karşısındaki Racu ve  Kilis karşısındaki Şengal'e yığınak yapıldı. Bu bölgelere  ABD'den alınan ağır silahlar konuşlandırıldı.

İKİ DAĞIN ARASINDAN GİRİLECEK

TSK ve ÖSO'nun planladığı  Afrin operasyonu iki dağ arasındaki savaşa sahne olacak.  Azez'deki Burseya Dağı'ndan  Afrin girişindeki Bereket Dağı (Cebel Bereke) arasında uzanan hat kontral altına alınarak  Afrin'in dünyadan izole edilmesi amaçlanıyor.

PKK'nın teyakkuzu devam ederken  Afrin'de soğuk duş etkisi oluşturan bir iddia ortaya atıldı. Uzun süre  PKK'yla birlikte hareket eden Arap bir komutanın  PKK'nın  ABD desteğiyle  Suriye'yi bölmeye yönelik adımlarına karşı  Afrin'den çıkarak  Türkiye'ye geldiği ve  Afrin operasyonu için güvenlik birimlerine danışmanlık yaptığı ifade ediliyor.  Söz konusu şahsın  Ebu Ali kod adlı olduğu bildirildi. (Kaynak:  Hürriyet)

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Ayşegül Aldinç, Sütyensiz Pozuyla Yıllara Meydan Okudu Yaşlı Erkekleri Cinsel Organlarına Dokunarak Soyan Yankesicilik Çetesi Çökertildi
Aleyna Tilki, İngilizce Eğitimi İçin Okulunu Dondurup Los Angeles'a Gitti