Son Dakika Haberleri: PKK'nın Karadeniz'e Gönderdiği 'Terör Grubu'na Darbe İndirildi

PKK'nın Karadeniz'e Gönderdiği 'Terör Grubu'na Darbe İndirildi

10 ay önce

PKK'nın Karadeniz Bölgesi'ne eylem için gönderdiği 'Karadeniz Açılım Grubu', düzenlenen operasyonlarla ağır darbe aldı.

Terör örgütü  PKK'nın  Karadeniz Bölgesi'nde eylem için gönderdiği ve sözde " Karadeniz Açılım Grubu" adı verilen terörist grubuna, güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyonlarda ağır darbe vurulduğu bildirildi.

KARADENİZ'DE  PKK'LI GRUP ÇÖKERTİLDİ

Geçen yıl  PKK tarafından  Karadeniz Bölgesi kırsalına eylem yapması amacıyla gönderilen sözde " Karadeniz Açılım Grubu"nun 12'si güvenlik güçlerinin  Ordu,  Giresun ve  Erzincan'da düzenlediği başarılı operasyonlarla etkisiz hale getirilirken biri ise yaralı bulundu.
Teröristlerin depo ve sığınakları imha edildi

TERÖRİSTLERİN MÜHİMMATLARI ELE GEÇİRİLDİ

Öte yandan bölgede güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda etkisiz hale getirilen teröristlerin sırt çantalarında çıkan haritalardan depo ve sığınaklar da tespit edilerek imha edildi. Örgüt tarafından farklı yerlerde 10'a yakın sığınak ve depo tespit edilirken, bulunan sığınak ve depolarda örgütsel dokümanlar, harita, patlayıcı düzenekleri, bol miktarda yaşam malzemesi ve yiyecek ele geçirildi.

PKK'LILARIN SIĞINAKLARI KULLANILAMAZ HALE GETİRİLDİ

Sığınak ve depolar güvenlik güçleri tarafından imha edilerek kullanılmaz hale getirildi. Diğer taraftan örgütün " Karadeniz Açılım Grubu"ndan geriye kalan teröristler için ise güvenlik güçlerinin operasyonları devam ediyor.

KOMANDOLAR KAR KIŞ DEMEDEN OPERASYONLARINI SÜRDÜRÜYOR

Ordu kırsalı ve yaylalarında  PKK'nın kış üstlenmesine geçmesini önlemek amacıyla komandoların yoğun kar yağışının etkili olduğu bölgelerde zorlu kış şartlarına rağmen operasyonlarını sürdürdüğü, örgütün bölgedeki diğer sığınaklarının aranmasına devam edildiği belirtildi. Güvenlik güçlerinin bölgede 24 saat operasyonda olduğu, zaman zaman insansız hava aracı drone ile de arama faaliyetlerini sürdürdükleri öğrenildi.

ORDU VALİSİ:  PKK, KARADENİZ'DE BAŞARILI OLAMAMIŞTIR

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, yaptığı açıklamada, teröristlerin bölgeye ilk defa 1993 yılında geldiğini belirterek, "O günden beri  PKK,  Karadeniz'de başarılı olamamıştır. Allah'ın izniyle güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımızın sağduyulu davranmasıyla başarısız olmaya devam edeceklerdir." dedi.

BÖLGEDEKİ DİĞER TERÖRİSTLER DE ARANIYOR

Bölgede kalan ve etkisiz hale getirilemeyen teröristlerin aranmasına devam edildiğini kaydeden Balkanlıoğlu, " Ordu  Jandarma Alay Komutanlığına bağlı  Mesudiye Asayiş  Komando Bölük Komutanlığı komandoları tarafından sürekli operasyonlar düzenleniyor. Bölge bu hainlerden temizlenene kadar operasyonlar sürecek. Asla başaramayacaklar." diye konuştu.


Cinsel İlişki Sırasında Erkek Arkadaşının Penisini Kıran Model, O Anları Anlattı Alışveriş Fişindeki Külot Evliliği Bitirdi
Bakan Gül, Doğruladı! ABD, Tutuklu Konsolosluk Çalışanı Metin Topuz'un Telefonunu İstedi