PKK'lı Oğlunun Cenazesinde Evine Türk Bayrağı Asan Baba Komisyonda Konuştu - Son Dakika

PKK'lı Oğlunun Cenazesinde Evine Türk Bayrağı Asan Baba Komisyonda Konuştu

12.01.2012 14:14
PKK'lı Oğlunun Cenazesinde Evine Türk Bayrağı Asan Baba Komisyonda Konuştu, System.String[]

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde oluşturulan, 'Terör ve şiddet olayları kapsamında yaşam hakkı ihlallerinin incelenmesine' yönelik alt komisyon, Hakkari'de ölü ele geçirilen PKK'lı Sezer Arslan'ın babası Mehmet Arslan'ı dinledi.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde oluşturulan, 'Terör ve şiddet olayları kapsamında yaşam hakkı ihlallerinin incelenmesine' yönelik alt komisyon, Hakkari'de ölü ele geçirilen PKK'lı Sezer Arslan'ın babası Mehmet Arslan'ı dinledi. Oğlunun cenazesinde evine Türk bayrağı asan baba Arslan, "Oğlumun PKK ile hiçbir ilgisi yoktu. Kandırılarak dağa kaçırıldı" dedi.

Geçen yıl Kasım ayında Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda öldürülen Sezer Arslan'ın babası Mehmet Arslan TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nda konuştu. 15 çocuğundan biri olan Sezer Arslan'ın 2 yıl önce kaybolduğunu ve her yerde aradığını söyleyen Mehmet Arslan, "Aklım kesmiyor. PKK'ya gittiğini bilmiyorduk o zaman. Oğlumun PKK ile hiçbir ilgisi yoktu. Kandırılarak dağa kaçırıldı" diye konuştu.

'CENAZEYİ KENDİMİZ DEFNETTİK'

Arslan ailesinin yaşadığı Muş'un Korkut İlçesi'ne bağlı İçboğaz Köyü Muhtarı Mehmet Arat da komisyona olaya ilişkin bilgi verdi. Sezer Arslan'ın ölüm haberini internetten aldıklarını söyleyen Arat, "Teşhis için Malatya'ya gidildi. Bizim çocuğumuzun cenazesi üzerinden rant elde edilmesini engellemek için devlet büyüklerimizden yardım istedik. 'Bizim çocuğumuz PKK'lı değildi, kandırıldı. Cenazemizi verin gömelim' dedik. Cenazemizi aile arasında düzenlenen bir törenle kendimiz defnettik" dedi.

Ailenin, oğlullarının cenazesinde evlerine Türk bayrağı asması ile ilgili olarak da Muhtar Mehmet Arat, "Bu duruşumuz ülkenin her yerinde takdirle karşılandı ve çok olumlu mesajlar aldık. Bölgeye bakış açısı artık değişti. Batıdaki illerde ne hizmet varsa hepsini almaya başladık. Bunlar çok güzel ama artık huzur da istiyoruz" diye konuştu.

DHA(MV/COŞ) - Ankara

PKK'lı Oğlunun Cenazesinde Evine Türk Bayrağı Asan Baba Komisyonda Konuştu
PKK'lı Oğlunun Cenazesinde Evine Türk Bayrağı Asan Baba Komisyonda Konuştu
PKK'lı Oğlunun Cenazesinde Evine Türk Bayrağı Asan Baba Komisyonda Konuştu
PKK'lı Oğlunun Cenazesinde Evine Türk Bayrağı Asan Baba Komisyonda Konuştu

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel PKK'lı Oğlunun Cenazesinde Evine Türk Bayrağı Asan Baba Komisyonda Konuştu - Son Dakika


Son Dakika

Hastaneye kaldırılan sanatçı Fatma Girik taburcu edildi 15:55 Hastaneye kaldırılan sanatçı Fatma Girik taburcu edildi Gündüz vakti fuhuş rezaleti! Yanlarındaki küçük çocuğa aldırış etmeden, bir araçtan inip diğerine bindiler 15:51 Gündüz vakti fuhuş rezaleti! Yanlarındaki küçük çocuğa aldırış etmeden, bir araçtan inip diğerine bindiler Bu bayram buruk geçti! Boğulma vakaları nedeniyle son 8 günde 43 kişi hayatını kaybetti 15:45 Bu bayram buruk geçti! Boğulma vakaları nedeniyle son 8 günde 43 kişi hayatını kaybetti
İtalya'da mutsuz olan eşinin aklı da kalbi de İstanbul'da: Geri dönelim Vedat 15:42 İtalya'da mutsuz olan eşinin aklı da kalbi de İstanbul'da: Geri dönelim Vedat Tatilcilerin dönüş yolunda! Trafik 7 ilde durma noktasına geldi, art arda kazalar yaşandı 15:39 Tatilcilerin dönüş yolunda! Trafik 7 ilde durma noktasına geldi, art arda kazalar yaşandı Behzat Uygur, İzzet Yıldızhan'dan borç istediği uyarlama videosuyla izleyenleri güldürdü 15:07 Behzat Uygur, İzzet Yıldızhan'dan borç istediği uyarlama videosuyla izleyenleri güldürdü
Çocukların çığlığı yürek parçaladı! Anne ve babalarından şiddet gören çocuklar, kilit altında tutulup, işkence edilmiş 14:02 Çocukların çığlığı yürek parçaladı! Anne ve babalarından şiddet gören çocuklar, kilit altında tutulup, işkence edilmiş Geleceğin yıldızı olarak gösterilen Zirkee, Balotelli olmaya karar verdi 12:07 Geleceğin yıldızı olarak gösterilen Zirkee, Balotelli olmaya karar verdi
Advertisement