PKK'lı Teröristler Gazeteci İlhami Işık'ın Ailesinin Evine Saldırdı - Son Dakika

PKK'lı Teröristler Gazeteci İlhami Işık'ın Ailesinin Evine Saldırdı

14.01.2017 18:58

Gazeteci İlhami Işık'ın ailesinin evine saldıran PKK'lı teröristler, kimsenin olmadığı evde buldukları cep telefonundan Işık'a tehdit mesajları gönderdi.

Dün gece saat 22.30 sıralarında Işık'ın Batman'daki kızının evine giren PKK'lı teröristler, evde kimseyi bulamayınca önce eşyalara zarar verdi, ardından da Işık'ın torununun evdeki cep telefonundan Işık'a "En kıymetlini toprak altında görmek istemiyorsan ayağını denk al, bu sadece bir uyarı bir dahakine evdeki herkes ölür. YDG-H" şeklinde bir tehdit mesajı gönderdi.

DAMADININ DÜKKANINI DA YAKTILAR

Kızının evi teröristler tarafından darmadağın edilen İlhami Işık, Star gazetesine yaptığı açıklamada, daha önce de damadının Batman'daki dükkanının Nevruz olayları esnasında yakıldığını belirtti.

ÇOCUKLARIMIZA YARDIM ETMEMİZİ ENGELLEMEK İSTİYORLAR

"Çocuklar Üşümesin" adlı sosyal sorumluluk projesiyle ihtiyaç sahibi çocuklara mont ve ayakkabı gibi giyecek malzemeleri temin eden yazar Işık, perşembe günü futbolcu Gökhan Töre ile birlikte gideceği Diyarbakır'da 1500 çocuğumuzu giydirecek.

BASKI VE TEHDİTLERDEN YILMAYACAĞIM

Toplam hedefinin 100 bin çocuğu giydirmek olduğunu belirten Işık, "Güneydoğudaki çocuklarımızı giydirmenin birilerinin işine gelmediğini biliyorum. Onların istediği fakirlik. Belki de esas hedefleri Diyarbakır ziyaretimi engellemekti ama gideceğim" dedi ve 100 bin olan çocuk giydirme hedefini 200 bine çıkardığını, güneydoğuda yardım ulaştırmadığı hiçbir yer kalmayacağını ve baskılardan yılmayacağını belirtti.

Valilik ve emniyet, saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

PKK'lı Teröristler Gazeteci İlhami Işık'ın Ailesinin Evine Saldırdı

Son Dakika Güncel PKK'lı Teröristler Gazeteci İlhami Işık'ın Ailesinin Evine Saldırdı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Terim isyanında haklı çıktı, Kayserispor maçında oyunun 10 dakikadan fazla durduğu ortaya çıktı Gonca Vuslateri, Hakan Altun ile aşkını ilan etti: Çok mutluyuz Sokak ortasında lüks cipte infaz: 2 kişi yaşamını yitirdi Tolgahan Sayışman ve Almeda Abazi çifti ikinci bebeklerinin müjdesini verdi Yukatel Denizlispor'da Robert Prosinecki dönemi sona erdi Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli korona aşısı için tarih verdi: Nisan ayında uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz Gelecek Partisi'nin "kadına şiddet" temalı videosu büyük beğeni topladı Türk profesör Uğur Şahin'in koronavirüs aşısı, Hacettepe'de eksi 72 derecedeki dolapta saklanıyor