PKK'nın İnfaz Listesini Teslim Etti - Son Dakika

PKK'nın İnfaz Listesini Teslim Etti

19.02.2012 14:01
PKK'nın İnfaz Listesini Teslim Etti, System.String[]

Kürt siyasetçi ve yazar İbrahim Güçlü, terör örgütü PKK'nın infaz listesini özel yetkili savcıya teslim etti.

TBMM İnsan Hakları Komisyonu'na geçtiğimiz günlerde PKK'nın infazlarıyla ilgili bilgi veren 12 Eylül öncesi Ala Rızgari örgütünün yöneticilerinden İbrahim Güçlü, dün de konuyla ilgili soruşturma başlatan Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'na, örgütün öldürdüğü yaklaşık 1000 kişinin adını ve infaz yerlerini bildirdi.

İbrahim Güçlü'nün savcıya verdiği 35 sayfalık yazılı metinde, PKK'da infaz edilen kurucular, merkez komite üyeleri, PKK ve Hizbullah infazları, PKK'nın köy baskınlarında gerçekleştirdiği infazlar yer aldı.

PKK'dan ayrılanların Abdullah Öcalan ve örgüt aleyhinde yaptıkları konuşmaların da bulunduğu yazıda, infaz edilenlerin yaşadıkları yerlerde nasıl öldürüldükleri ayrıntılı şekilde anlatıldı. İnfaz edilen yaklaşık bin kişinin isminin geçtiği yazılı metinde, Diyarbakır Cezaevindeki işkenceleri gündüz gardiyanların gece ise PKK'lıların vardiyalı şekilde yaptığı iddia edildi.

İbrahim Güçlü'nün savcıya verdiği bilgide, PKK'nın 'Apocular' olarak ilk çıktığı günden bugüne kadar binlerce mensubu ve sempatizanını 'örgüte ihanet, ajan-provokatör' suçlamasıyla infaz ettiği de yer aldı.

Bu arada cevaplaması amacıyla hazırlanmış sorular verilen İbrahim Güçlü, bu soruları yazılı olarak cevaplayıp tekrar Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'na iletecek.

PKK'nın İnfaz Listesini Teslim Etti
PKK'nın İnfaz Listesini Teslim Etti
PKK'nın İnfaz Listesini Teslim Etti
PKK'nın İnfaz Listesini Teslim Etti
PKK'nın İnfaz Listesini Teslim Etti
PKK'nın İnfaz Listesini Teslim Etti

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel PKK'nın İnfaz Listesini Teslim Etti - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ, FETÖ sözleri nedeniyle disipline sevk edildi Koronavirüse yakalandığını açıklayan Irmak Ünal'ın göğüs dekoltesi dikkat çekti Nice'teki bıçaklı saldırı sonrası Fransa'da terörle mücadele planı "acil saldırı" seviyesine çıkarıldı Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'çanta' yanıtı: Yüreğin varsa beraber tartışalım Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Son Dakika: Türkiye'den Fransa'daki bıçaklı saldırıya ilişkin art arda açıklamalar: Şiddetle kınıyoruz Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi