Son Dakika Haberleri: Pokemon GO'yu Kilisede Oynayan YouTuber'a 3 Yıllık Hapis Cezası İstemi

Pokemon GO'yu Kilisede Oynayan YouTuber'a 3 Yıllık Hapis Cezası İstemi

3 yıl önce

Pokemon Go ilginç bir olaya daha sahne oldu. Kilise'de Pokemon Go oynayıp videosunu yayınlayan YouTuber tutuklandı.

Gerçek dünyayla sanal dünyayı birleştiren Pokemon Go her ne kadar keyifli bir oyun deneyimi sunsa da zaman zaman ilginç olaylar yaşanmasına sebep olabiliyor. Özellikle ibadethanelerin de Pokemon yakalamak için cazip yerler olması, zaman zaman can sıkıcı boyutlara olayları taşıyabiliyor.

3 YIL HAPSİ TALEP EDİLDİ

Hatırlayacak olursanız ülkemizde camiler PokeStop olduğu için Pokemon Go'nun yasaklanması talep edilmiş, ancak bu durum tatlılıkla çözüme kavuşmuştu. Rusya'da ise bir kilisenin Pokemon Go oyununa sahne olması çok büyük boyutlara taşındı.

Kilisede Pokemon Go oynadığı esnada video çeken ve videoyu yayınlayan 22 yaşındaki Rus YouTuber Ruslan Sokolovski, videonun yayınlanmasının ardından tutuklandı. Bu yayıncının 3 yıl hapsi talep edilirken, belli bir kitle bu cezanın gereğinden fazla büyük bir ceza olduğunu savunuyor.

Haber Yayın Tarihi : 05.09.2016 05:27 Kılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Saldırganın İlk Sözleri: Saldırmadım 97 İşçinin İşten Çıkarıldığı Belediyede, Engelli Kadrosundaki İşçi İntihara Kalkıştı Saynur Öztürk, Eşi Hasan Ali Kaldırım'ı Aldattı mı? Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı