Pokemon tweetleri 80 milyonu geçti - Son Dakika

Pokemon tweetleri 80 milyonu geçti

08.08.2016 14:07
Pokemon tweetleri 80 milyonu geçti, System.String[]

Pokemon Go çılgınlığı kitleleri peşinden sürüklemeye devam ediyor. Ünlüler de Pokemon Go çılgınlığına kapılmış durumda.

Twitter'da ise oyun piyasaya sürüldüğünden beri konuyla ilgili 80 milyondan fazla tweet atıldı; en fazla retweetlenen tweetler içinde Nick Jonas'ın Pokemon Go ve Demi Lovato tweeti de var.

Gerçek hayatla sanal hayatı başarılı bir şekilde birleştiren oyun Pokemon'lara hasret kalmış Y kuşağına ilaç gibi gelmişti. Dünyadaki her olayın gerçek zamanlı olarak konuşulduğu Twitter'da ise oyunun etkisi büyük olmuşa benziyor.

Animasyon serisinin sona ermesinden sonra kalan boşluğu yıllar sonra ve fazlasıyla dolduran oyun, Twitter'ın hatırı sayılır bir kesimini oluşturan gençler arasında da popüler oldu. Oyun oynanmaya ilk başladığından bu yana atılan tweet sayısı 80 milyonu geçti. Muhtemeldir ki oyunu oynayan Pokemon hayranı İstiklal Caddesi'nde Pikachu'yu yakaladığı ilk anı Twitter'da duyurdu; Balbazar'ın gerçekten bir Pokemon türü olduğunu ancak onu yakaladığında anladığını ilk kez Twitter'da dile getirdi. Bütün bunlar (yüksek de olsa) ihtimal olarak kalsalar da, Twitter'da en çok Pikachu'nun konuşulduğu bir gerçek.

Pokemon tweetleri 80 milyonu geçti

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Pokemon tweetleri 80 milyonu geçti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yüz yüze eğitimin başlaması için 15 Şubat'ı erken bulan Bilim Kurulu 15 Mart'ı önerdi Galatasaray, Gaziantep FK deplasmanına 9 eksikle gidiyor 16 yaşındaki genç kız, TikTok videosu çektiği sırada silahlı bir saldırgan tarafından katledildi Hulk transferinde sonuç alamayan Beşiktaş'ta yeni hedef Cenk Tosun Görüntü İstanbul'un göbeğinden! Esnaftan ayakkabı hırsızına meydan dayağı Baba evinde tabancayla vurulan Feride'nin sır ölümünde 5 akraba gözaltında TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi KKTC'de yakalanan FETÖ'nün firari mahrem imamı Ahmet Yiğit, Türkiye'ye getirildi